Kategorie

15 grudnia 2016 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Zakręcie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów kl. 1 B na czytelników biblioteki szkolnej.  Najmłodsi przedstawiciele naszej szkolnej społeczności, pod opieką swojej wychowawczyni pani Aleksandry Karpińskiej, uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanym przedstawieniu, którego celem było zapoznanie dzieci z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, a także użytkowania książek (nie tylko tych wypożyczonych). Młodzi aktorzy z Koła miłośników teatru i języka polskiego, którego opiekunem jest pani Dorota Twardowska, wspaniale wcielili się w swoje role. A byli wśród nich bohaterowie bajek i baśni – Kopciuszek, Kot w butach, Czerwony Kapturek, królowa, damy dworu i krasnale.

Pierwszaki, bo one były tego dnia najważniejsze, wykazały się doskonałą znajomością alfabetu, dzięki czemu będą mogły samodzielne poruszać się po  zaczarowanym świecie książek. Dzieci mogły też pochwalić się swoją znajomością literatury w zagadkowym konkursie o bohaterach bajek i tytułach książek. Za rozwiązanie zagadek uczniowie dostawali symboliczne nagrody. Gościem honorowym uroczystości była pani wicedyrektor Krystyna Wroniewicz, która wręczyła dzieciom pamiątki tego okolicznościowego spotkania – książki ufundowane przez Radę Rodziców.

Dzieci obiecały, że od tej pory będą często odwiedzać bibliotekę szkolną, a wypożyczone książki czytać samodzielnie lub z rodzicami. I w tym starajmy się im wszyscy pomóc, bo jak powiedział Denis Diderot „Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać”.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Edyta Radomska