Kategorie

To Jarosławiec nad morzem był tym razem miejscem zgrupowania drużyn młodzieżowych przed sezonem rozgrywek piłkarskich 2017/2018. Zmiana klimatu, piękne plaże, lasy i okolice nadmorskie pozytywnie wpłynęły na integrację i wspólne, przede wszystkim sportowe przeżycia obozu piłkarskiego.
Te 12 dni spędzonych wspólnie – zawodników i trenerów było nieocenione. Wzajemna codzienna praca, nauka odpowiedzialności jeden za wszystkich wszyscy za jednego, codzienne wspólne życie nauczyło nas (niezależnie od wieku, przynależności do danej drużyny czy własnych słabości) wzajemnego szacunku i poczucia przynależności do drużyny i klubu.

To tu zawodnicy z roczników od 2002 do 2007 integrowały się i trenowały. A warunki do ćwiczeń mieliśmy fantastyczne! Dwa boiska Orlik, stadion sportowy z pełną infrastrukturą – marzenie! Udało się przeprowadzać (oprócz porannych rozruchów – 6.30!) dwa treningi dziennie, w tym kilka sparingów z drużynami z innych klubów z całej Polski. Dodatkowo chłopaki korzystali z basenu, uczęszczali na zajęcia aerobowe, znalazł się również czas na spacery po mieście, kąpiele w morzu, ognicho. Chwili wytchnienia nie było!

Najprzyjemniejszym, choć mimo wszystko najtrudniejszym elementem ćwiczeń piłkarskim okazały się treningi w plenerze – na plaży! Mimo, że pogoda dopisywała to trudne podłoże (nie boiskowe) robiły swoje – dość ciężko było ale chłopcy dali radę! Brawo!

Info z tukontakt@wiazowna.pl: Marta Mróz-Cacko