Kategorie

Bezpieczniej i nowocześniej

Nowoczesne mundury i węże trafiły już  do jednostek OSP z Glinianki, Wiązowny i Malcanowa. Mundury bojowe ułatwią pracę  strażaków ochotników, a 75 nowych, profesjonalnych węży umożliwi wykonywanie nawet najtrudniejszych zadań. Nowy sprzęt poprawi bezpieczeństwo strażaków i mieszkańców gminy. Usprawni akcje ratunkowe wtedy, gdy nasi strażacy są pierwsi na miejscu wypadku. Tak się często dzieje np. na m.in. na DK S17. Nasze straże pożarne będą musiały w najbliższym czasie inwestować w jeszcze więcej sprzętu i szkoleń. To konieczne w związku z rozbudową DK S17 i autostrady A2 oraz planowaną budową centrum handlowego w Duchnowie i Góraszce. Strażaków w tych wysiłkach będziemy wspierać.

Współpraca Urzędu Gminy ze strażakami i pomoc w utrzymaniu jednostek OSP przynosi efekty i korzyści. Strażacy będą tej zimy odśnieżali większą część gminnych dróg. O szczegółach tego porozumienia możesz przeczytać w naszym artykule „Strażacy odśnieżą. Jest porozumienie gminy z OSP”.

Zakupy sprzętu dla OSP zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Sprzęt kosztował blisko 16 tysięcy złotych. Połowę kosztów pokrył Fundusz a wkład własny zapewniły Straże.

Podział sprzętu:
OSP Glinianka – 15 węży tłocznych o średnicy 52 mm; 5 mundurów bojowych NOMEX
OSP Malcanów – 15 węży tłocznych o średnicy 52 mm; 15 węży tłocznych o średnicy 75 mm
OSP Wiązowna – 15 węży tłocznych o średnicy 52 mm; 15 węży tłocznych o średnicy 75 mm