Kategorie

Wielkie zawody

Reprezentacja regionalnych Czwartków Lekkoatletycznych w Gliniance, jak co roku, uczestniczyła w GRAND PRIX POLSKI w Łodzi. 20 czerwca odbyły się eliminacje i finały dla rocznika 2004 oraz eliminacje dla roczników 2003 i 2002. Wzięło w nich udział ponad 3500 dzieci. Nasi reprezentanci bardzo starali się wywalczyć jak najlepsze wyniki w swoich konkurencjach i jak najwyższą lokatę. W finale rzutu piłeczką palantową 12 miejsce zajął Piotr Śliwiński, a Natalia Szostak uzyskała na 600 m uzyskała 2:01:23 s. Weronika Niemońska przebiegła 300 m w czasie 47:21 s bijąc rekord życiowy na tym trudnym dystansie o ponad dwie sekundy.

W niedzielnych finałach Zuzia Kopik i Marcin Wereda zajęli 10. lokaty wśród najlepszych skoczków w Polsce. Specjalny reportaż ukaże się na stronie internetowej czwartki lekkoatletyczne.pl Trzeba wiedzieć, że do Grand Prix Polski kwalifikują się najlepsi z najlepszych młodych lekkoatletów w Polsce, a zatem sam start jest już wyróżnieniem i nobilitacją w dziecięcym sporcie i wielką promocją samorządu Gminy Wiązowna, która finansuje zawody czwartkowe w Gliniance.

Grupę sportowców przygotowali , zorganizowali wyjazd i opiekę nauczyciele-trenerzy UKS Smoki Glinianka – panowie Krzysztof Ślusarczyk i Zenon Kwiatkowski.

info. z tukontakt@wiazowna.pl  Zenon Kwiatkowski