Kategorie

Zespół Mazowieckich Parków Krajobrazowych, organizator konkursu „DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ – SZKOLNY KARMNIK” zaprosił uczniów klasy IIIb wraz z opiekunami na uroczyste uhonorowanie laureatów i wręczenie nagród.

Konkurs obejmował szereg działań, które realizowaliśmy przez zimowe miesiące. Celem akcji była pomoc i opieka nad ptakami w trudnych zimowych warunkach. W trakcie trwania konkursu uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą, zdobyli wiele cennych doświadczeń oraz dostrzegli korzyści płynące z niesienia pomocy zwierzętom.

Udział w konkursie wzięło 100 szkół podstawowych z województwa Mazowieckiego. Oceniana była estetyka  wykonania karmników oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym. Uczestnicy bardzo zaangażowali się w powierzone im zadania, z zapałem podjęli się realizacji wielu działań.

Przygotowaliśmy między innymi prezentacje multimedialne, przedstawienie „Zimowe radości i smutki”, gazetki tematyczne, wystawy gatunków ptaków zimujących w Polsce, warsztaty artystyczne i plastyczne, spotkania z przyrodnikami, gry i konkursy.

Na miejscu czekało na nas wiele niespodzianek i atrakcji. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród. Uczniowie naszej szkoły zdobyli zaszczytne i w pełni zasłużone I miejsce. Każdy uczestnik otrzymał cenną nagrodę. Po części oficjalnej czekały na nas gry i zabawy oraz słodki poczęstunek. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. W loterii fantowej można było wygrać kolorowanki edukacyjne i gry przyrodnicze. Jednak największym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek.

Składamy bardzo serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do naszego sukcesu – Dyrekcji naszej szkoły, nauczycielom, rodzicom uczniom oraz przedstawicielom środowiska lokalnego.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Agnieszka Skuza, Anna Balińska