Kategorie

W Sejmie RP posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt ustawy, która powołuje metropolię warszawską. Projekt odbił się głośnym echem. Według niego Gmina Wiązowna miałaby się stać częścią rozległego powiatu warszawskiego. Trudno dziś jednoznacznie ocenić skutki takiego rozwiązania, głównie dlatego, że wraz z projektem  nie przedstawiono żadnych wyliczeń, ekspertyz ani szczegółowych rozwiązań. Jednak projekt już w samych podstawach budzi wiele wątpliwości niemal wszystkich samorządowców skupionych wokół Warszawy i okolic. Stawia pytania o dalszą samodzielność samorządów i, a może przede wszystkim, o skutki ekonomiczne tego rozwiązania dla naszych mieszkańców. Nasz samorząd pilnie przygląda się proponowanym zmianom. Przedstawiciele Urzędu Gminy biorą udział w kolejnych spotkaniach poświęconych tej sprawie.

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców Warszawy i okolic organizuje też warszawski ratusz. W środę, 8 lutego, o godz. 18.00 w Teatrze Powszechnym w Warszawie (ul. Jana Zamoyskiego 20) na pytania mieszkańców co do  proponowanej ustawy będzie odpowiadał z-ca Prezydenta Warszawy Michał Olszewski.

Jeśli tylko w naszej okolicy będzie organizowane spotkanie z posłami wnioskodawcami, którzy o projekcie wiedzą najwięcej, niezwłocznie przekażemy Państwu te informacje za pośrednictwem naszej strony internetowej.