Kategorie

Na ten remont mieszkańcy Kącka czekali kilkanaście lat

Świetlica w Kącku nie była remontowana od wielu lat. Nie było w niej ogrzewania, łazienka nie nadawała się do użytku. Na ścianach pojawił się grzyb. Stare tynki kruszyły się przy najdelikatniejszym dotknięciu. Najpoważniejszy problem stanowił przeciekający dach.

To wszystko jest już przeszłością. Dach został wymieniony. Wewnątrz położono glazurę, wymieniono armaturę w łazience i w kuchni. Ściany są pomalowane. Już wkrótce wymienione zostaną drzwi wejściowe. Na razie świetlica będzie ogrzewana elektrycznie, ale mieszkańcy Kącka z funduszu sołeckiego przeznaczyli 5 tys. zł na wykonanie projektu nowego ogrzewania. Technologia zostanie dobrana tak, by nowe ogrzewanie było tanie i łatwe w obsłudze.

Zmodernizowany budynek świetlicy w Kącku będzie miejscem, gdzie bezpiecznie i z przyjemnością będą mogli spotykać się mieszkańcy sołectwa. Dzięki zajęciom prowadzonym przez Gminny Ośrodek Kultury świetlica regularnie będzie tętniła życiem.

Remont świetlicy sfinansowano z budżetu Gminy Wiązowna i środków spółki Orlen Upstream. W ten sposób wykonawca próbnego odwiertu gazu łupkowego zrekompensował mieszkańcom wsi uciążliwe prace, które prowadzone były na terenie Kącka.