Kategorie

W środę, 17 maja w bibliotece w Wiązownie  przeprowadzona  została lekcja biblioteczna , której celem było zapoznanie uczniów  klas piątych ( V a, V c ) z kulturą starożytnej Grecji i archeologii podwodnej. Lekcję poprowadziła radna gminy Magdalena Koczorowska-Szlassa.

Na początek Pani Magda wyjaśniła uczniom słowo archeologia, że jest to nauka, która zajmuje się materialnymi pozostałościami przeszłości człowieka nie zapisanymi w dokumentach, i że najwięcej takich pozostałości wykopanych przez archeologów znajduje się na dnie mórz i wód. Były i są to najczęściej resztki przedmiotów, budowli  itp. Bardzo ważną rolę w rozwoju kultury starożytnej Grecji odegrała kultura Egiptu. Grecy motywy do swojej sztuki zapożyczali z Egiptu i przedstawiały one głównie postaci bogów. Do najsłynniejszych greckich rzeźbiarzy należał m.in. Fidiasz, który był pomysłodawcą słynnego Akropolu.

Bardzo ciekawa i interesująca lekcja historii urozmaicona była prezentacją multimedialną, a na zakończenie każdy z piątoklasistów miał za zadanie wykonanie pracy plastycznej.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Teresa Naperty