Kategorie

Własnoręczne wykonanie szopki to doskonały pomysł na wkroczenie w magiczny czas świąt, a zarazem kultywowanie pięknej polskiej tradycji. Popularyzując tę ideę Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu po raz czwarty ogłasza konkurs plastyczny pt. „Szopka betlejemska. Dzieło sztuki z surowców naturalnych i wtórnych”.

Propozycje udziału w tym konkursie znaleźliśmy dla Państwa na stronach Muzeum Wsi Mazowieckiej. W ogłoszeniu czytamy dalej:

Propozycja adresowana do dzieci i młodzieży z regionu Mazowsza w wieku 6-16 lat. Przedmiotem konkursu jest wykonanie przestrzennej szopki betlejemskiej w jednej z dwóch kategorii:
1. surowce naturalne: drewno, rośliny suszone (z wyjątkiem gatunków objętych ochroną), produkty spożywcze pochodzenia roślinnego, plastelina, glina, masa solna;
2. surowce wtórne: plastik, metal, karton, makulatura, szkło, korek, guma, folia aluminiowa, gałganki, płyty CD itp.

Szopka nie może być podświetlana, a jej wymiary nie mogą przekroczyć 50 cm x 50 cm x 50 cm. Wykonaną własnoręcznie pracę należy dostarczyć osobiście lub przesłać za pośrednictwem poczty do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – skansen (dział upowszechniania i promocji) do 27 listopada br. Prace oceni komisja konkursowa, powołana przez dyrektora Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Przyznane będą 24 nagrody rzeczowe. Wśród kryteriów oceny szopek znajdą się: zgodność pracy z tematem konkursu, inwencja twórcza, pomysłowość, dobór materiałów zgodny z regulaminem konkursu, a także walory artystyczne.

Nagrody będą wręczone podczas wernisażu wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu” 12 grudnia 2015 r. w sierpeckim skansenie. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace będą prezentowane w formie wystawy pokonkursowej na terenie muzeum do końca lutego 2016 r. Tegoroczna, IV edycja konkursu, została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Nam się ten pomysł bardzo podoba. Polecamy ! Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie internetowej www.mwmskansen.pl .
plakat