Kategorie

To już drugi tego typu Koncert Charytatywny w naszej gminie. Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie przygotowuje specjalnie na tę okazję kabaret z udziałem przedstawicieli urzędu i jednostek organizacyjnych. Przedstawienie odbędzie się tylko raz, właśnie podczas koncertu. Do wylicytowania będą różne przedmioty podarowane przez darczyńców – akcesoria sportowe z autografami sportowców, rzeźby, obrazy, zdjęcia, przedmioty użytkowe. W tym roku będzie licytowany medal taty Rysia za udział w misji w Afganistanie V i VI zmiany NATO ISAF AFGANISTAN. Specjalnie dla Rysia zagra niezwykły kompozytor, piosenkarz i pianista, autor tekstów, aranżer – Grzegorz Turnau.

Koncert odbędzie się 4 marca 2018 roku (niedziela) o godz. 18.00 w Hotelu Brant w Majdanie przy ul. Równej 20.

Cegiełki upoważniające do wstępu na koncert dostępne są w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie przy ul. Kościelnej 41, w Bibliotece Gminy Wiązowna mieszczącej się pod tym samym adresem i filiach biblioteki tj. w Duchnowie przy ul. Wspólnej 157 i w Gliniance przy ul. Napoleońskiej 46c. Poza tym cegiełki można nabyć wpłacając darowiznę na konto Fundacji.

Jak tego dokonać?

  1. Należy wpłacić minimum 150,00 zł na konto Fundacji

Fundacja OTWARTE RAMIONA
Fundacja Splotu Ramiennego
Nr konta: 90 8009 0007 0017 3342 2001 0001
tytułem “Ryszard Nawrocki – Koncert”

  1. Przesłać potwierdzenie realizacji przelewu na adres: gok@gok-wiazowna.pl
  2. Przyjść na Koncert w dniu 4 marca 2018 r. do Hotelu Brant w Majdanie – Wejściówka będzie czekała w recepcji.

(Rezerwacja na nazwisko osoby przelewającej środki finansowe. Można zmienić  rezerwację, podając odpowiednie dane w mailu)

Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na konto Fundacji Otwarte Ramiona na potrzeby Rysia Nawrockiego.

Serdecznie zapraszamy! To będzie wyjątkowy wieczór.

 

Koncert Charyta

Rysio jest bohaterem tegorocznej akcji „Świąteczna radość pomagania”. Akcja powstała z inicjatywy wójta Janusza Budnego. Już trzeci raz mieszkańcy naszej gminy dostali przed świętami Bożego Narodzenia wyprodukowane specjalnie dla nas świąteczne pocztówki. Oprócz życzeń znajduje się na nich informacja o bohaterze tegorocznej akcji – 5 letnim Ryśku Nawrockim z Emowa. Przekazując na jego leczenie 1% swojego podatku każdy mieszkaniec Gminy Wiązowna pomaga mu wrócić do zdrowia.

Choroba chłopca zaczęła się w lipcu 2014 roku, gdy przez przypadek zdiagnozowano u niego Tryton – rzadki rodzaj guza nerwów obwodowych. Guz był ogromy, miał 10 x 5 cm ale na szczęście nie zdążył się uzłośliwić. Został wycięty. Wraz z nim usunięto część nerwów co spowodowało uszkodzenie splotu ramiennego i niedowład lewej ręki. Była ona całkowicie wiotka, a chłopiec musiał ją nosić na temblaku, bo w każdej chwili przez przypadek mógłby ją zwichnąć.

Dwa lata później, gdy było już pewne, że nowotwór Ryśkowi nie zagraża, lekarze zdecydowali się na pierwszą operację przeszczepu nerwów. Potem przeszczepiono mu mięśnie z uda do bicepsa, co po tygodniach rehabilitacji pozwoliło chłopcu zginać rękę w łokciu. Operacje i rehabilitacja były trudne i dla chłopca i dla jego rodziny. Wiązały się z wieloma wyrzeczeniami, bólem i trudem. Wymagały wiele cierpliwości.

Chłopiec nie odzyskał jeszcze w pełni sprawności. Żeby to osiągnąć potrzebne są kolejne dwie, kosztowne operacje w Niemczech. Po nich chłopca czeka wiele godzin wyczerpującej rehabilitacji. Operacje nie mogą zostać w pełni sfinansowane przez NFZ. Poza tym fundusz pokrywa koszt 120 dni rehabilitacji rocznie, a chłopiec wymaga jej znacznie częściej. To warunek, by w przyszłości był sprawnym, zdrowym człowiekiem, który może spokojnie się uczyć, pracować i być aktywnym. Na początku kwietnia chłopiec przejdzie jeszcze jedną nieplanowaną wcześniej operację. Będzie ona polegać na przywróceniu ścięgna mięśnia ponieważ jest za słaby, żeby chłopiec mógł zginał łokieć i dodatkowo zostanie przeszczepiony nerw do dłoni, aby Rysio miał w niej czucie.

Ryszard jest fanem piłki nożnej, jego ulubionym zawodnikiem polskiej reprezentacji jest Grzegorz Krychowiak. Uwielbia sagę „Gwiezdne wojny”. 10 grudnia zainaugurowaliśmy „Świąteczną radość pomagania” na Placu Centrum w Wiązownie. Żeby pomóc Ryszardowi i jego rodzinie musimy zebrać przynajmniej 68 000 zł. To możliwe. Jeśli każdy z nas przekaże na jego leczenie 1% podatku. Można to zrobić wpisując w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiednim miejscu nr. KRS 0000142952 z dopiskiem Nawrocki Ryszard.

Ta akcja naprawdę działa. W 2015 roku zorganizowaliśmy ją po raz pierwszy. Wtedy jej bohaterem było Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Jesteśmy!” z Radiówka. Rok termu bohaterem świątecznej akcji Gminy Wiązowna został Toedor Górski. Na jego leczenie zebraliśmy w sumie ok. 82 tys. zł. To pieniądze pochodzące z 1% podatków oraz z licznych zbiórek i akcji, które przez cały rok były organizowane w Gminie Wiązowna. Jesteśmy przekonani, że w tym roku „Świąteczna radość pomagania” i mieszkańcy naszej gminy pomogą Ryśkowi. To prosty i skuteczny sposób żeby zmienić jego życie!