Kategorie

Można pomóc, można posłuchać.

Skrzypce, gitara, fortepian, flet, wiolonczela i instrumenty perkusyjne. Utwory kompozytorów polskich i europejskich, różne style muzyczne, różni wykonawcy. Uczniowie, absolwenci i nauczyciele  z Prywatnej Szkoły Muzycznej nr 1 w Otwocku  zagrają kocert dla chorych dzieci. Młodzi muzycy wykonają kilkanaście utworów. To oni wspólnie wpadli na pomysł, jak wspomóc Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek”.

Hospicjum od pięciu lat obejmuje domową opieką paliatywną nieuleczalnie chore i umierające dzieci z kilku powiatów województwa mazowieckiego. Zapewnia całodobową i całotygodniową opiekę medyczną, psychologiczną i duchową dzieciom przebywającym w swoich rodzinnych domach. Nieodpłatnie  wypożycza im niezbędny sprzęt medyczny oraz udziela wsparcia finansowego rodzinom, które z powodu choroby dziecka znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Obecnie pod opieką „Promyczka” znajduje się dwadzieścioro dzieci.

Dorośli goście koncertu proszeni są o  wykupienie cegiełek w cenie 15 złotych na rzecz  Hospicjum. Cegiełki te można kupić w Cafe Merano, w  Otwocku przy  ul. Sosnowej 3. Dla dzieci wstęp jest bezpłatny.

Koncert odbędzie 21 czerwca, w niedzielę, od godziny 17.00 do 19.00, w w  Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Polecamy!

LINK DO STRONY INTERNETOWEJ HOSPICJUM „PROMYCZEK”

info. z tukontakt@wiazowna.pl