Kategorie

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Jesteśmy!” i Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy!” – organizatorzy X Pikniku Integracyjnego „Wspólne Więzi 2017” dołożyli wszelkich starań, aby godnie uczcić jubileusz.

W programie znalazły się występy osób z niepełnosprawnością oraz dzieci z wiązowskich przedszkoli i szkół. Serdecznie dziękujemy nauczycielom i dzieciom ze Stumilowego Lasu oraz od Misia Uszatka. Dziękujemy nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Malcanowie i Wiązownie. Oczywiście dziękujemy rodzicom za liczne przybycie. Wszystkie dzieci za piękne występy otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy oraz lody podarowane przez Firmę Grycan i czekolady podarowane przez Firmę Chocomoco.

Jak w roku ubiegłym Grupa Muzyczna ACTIV grała nam za darmo i zapewniała nagłośnienie Pikniku. Wiola Kałoska zaprosiła gości do wspólnego ruchu i zabawy pokazem zumby. Pani Wiola i jej rodzinna firma Pszczółka zapewniła atrakcje w postaci dmuchańca, eurobungee, waty cukrowej i popcornu oraz balony z helem. Zainteresowaniem gości cieszyły się stoiska tematyczne: warsztat plastyczny oraz balonowe czary mary pod kierunkiem pań Agnieszki Rak i Agnieszki Wieickiej, mega bańki mydlane i malowanie buziaków pod kierunkiem pani Krystyny Motyki z udziałem wolontariuszy z Centrum Wolontariatu przy Domu Społecznym im. Jadwigi Małgorzaty Żak w Radiówku, warkoczyki i koloryzacja włosów dla dzieci panie Ewa Gorzkowska i Iwona Głogowska z wolontariuszkami – zebrane środki pani Ewa w całości przeznaczyła na dofinansowanie wyjazdu podopiecznych Stowarzyszenia nad morze. Otwocki Medyk zapraszał na pomiary ciśnienia, masaże, porady rehabilitacyjne oraz profilaktykę raka sutka.

Największą atrakcją był KONCERT ELENI możliwy dzięki sfinansowaniu przez Gminę Wiązowna, panią Małgorzatę Żak oraz firmy DAKOMA i ASMA Polska. Eleni rozpoczęła znanym przebojem „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” w duecie z uczestniczką naszych Warsztatów Agnieszką Matysiak. Niesamowite przeżycie dla wszystkich. Koncert na zawsze pozostanie w pamięci widzów i radiówkowego lasu… Tradycyjnie odbyła się aukcja – dochód w całości przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na turnus rehabilitacyjny osób z niepełnosprawnością i opiekunów nad morze do Łeby. Rzeźbę autorstwa pani Ani Niedźwieckiej Jędrzejewskiej „Zaraz wracam” kupił pan Marek Perłowski, koszulkę AFC BOURNEMOUTH z autografem Artura Boruca kupił pan Marceli Kuźma, książki z autografem autorki Ani Lewandowskiej kupili: pani Edyta Supron, pan Waldemar Burtkiewicz, pani Barbara Khan i pan Tomasz Grzybowski (koszulkę i książki dostaliśmy od redaktora Jacka Kurowskiego z redakcji sportowej TVP).

Prace osób z niepełnosprawnością: zegar wykonany z certyfikowanego liczącego ponad 2000 lat drewna, obraz i kompozycję ze sznurka kupili kolejno pan Andrzej Supron, państwo Alicja i Marek Dybkowscy oraz wójt Janusz Budny. Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i losowanie super fanta – kolacji w Hotelu Brant ufundowanej przez pana Jakuba Wesołowskiego. Dzięki sponsorom goście mieli zapewnione po bardzo przystępnych cenach (osoby z niepełnosprawnością za darmo) doskonałe potrawy z grilla, domowe ciasta oraz darmowe kanapki ze smalcem, małosolne ogórki i napoje. Za liczną obecność dziękujemy osobom z niepełnosprawnością szczególnie przyjaciołom z WTZ w Otwocku i Michalinie. Dziękujemy wszystkim którzy byli tego dnia z nami i dobrym duchom za piękną pogodę. Lista sponsorów, darczyńców i wolontariuszy oraz obszerna foto relacja na naszej stronie www.wtzjestesmy.pl