Kategorie

Wyjątkowy dzień w Domu Społecznym w Radiówku

29 października, przed Domem Społecznym w Radiówku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci Jadwigi Małgorzaty Żak z d. Skolimowskiej. Napis na tablicy głosi „Jeśli chcesz być kochanym, kochaj” [Seneka].

Tablica poświęcona jest mamie Małgorzaty Żak – Jadwidze Żak z d. Skolimowskiej, człowiekowi wielkiego serca, która bez wątpienia była wzorem dla swojej córki. Dzięki swojej mamie, pani Małgorzata wyniosła z domu szlachetne i piękne wartości, wzory postępowań, co zaowocowało otwartością  na problemy innych i powstaniem Domu Społecznego w Radiówku. Dzięki ogromnej ofiarności, osoby niepełnosprawne, wykluczone społecznie i borykające się z różnego rodzaju trudnościami życiowymi znalazły tu swoje miejsce.

Odsłonięcia tablicy wspólnie dokonali Małgorzata Żak i wójt Janusz Budny. „Jestem ogromnie dumny, że w naszej społeczności są takie osoby, gotowe nieść pomoc potrzebującym, zdolne do poświęceń i wyrzeczeń dla innych” – powiedział wójt.

Uroczystość obfitowała w wiele wrażeń, a to za sprawą podopiecznych i pracowników GOPS i WTZ, którzy zapewnili oprawę artystyczną. W czasie ich występu, w oczach widzów pojawiły się łzy wzruszenia i radości. Szczególnych wrażeń dostarczyła Agnieszka,  która brawurowo wykonała utwór Violetty Villas pt. „Do Ciebie, Mamo”.