Kategorie

5 czerwca br. w przedszkolu „Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie odbyła się prapremiera  niezwykłego przedstawienia kukiełkowego pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów amatorów z Dziennego Domu Senior „Wigor” w Woli Karczewskiej, Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” oraz grupy wolontariuszy z Centrum Wolontariatu działającego w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radiówku.

Przygotowania do spektaklu, w tym wykonanie scenografii oraz lalek trwało kilka miesięcy a nad całością czuwała Krystyna Motyka z Centrum Wolontariatu. Wystawiona bajka nie tylko połączyła pokolenia i dała bardzo dużo radości dzieciom, które z zapartym tchem przyglądały się wydarzeniom na scenie, ale również miała cel charytatywny. Dochód z przedstawienia w całości zostanie przekazany na turnus rehabilitacyjny dla potrzebującej dziewczynki Marty Izdebskiej mieszkanki gminy Wiązowna. Oprócz bajki, która była punktem kulminacyjnym spotkania, dzieci wysłuchały wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w wykonaniu podopiecznych Dziennego Domu Senior „Wigor” w Woli Karczewskiej.

Po spektaklu kilka słów podziękowań skierowanych do wszystkich osób zaangażowanych w projekt wygłosiły panie Jolanta Bogucka, kierownik Dziennego Domu Senior „Wigor”,  Małgorzata Łysik, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Ewa Kołodziejczyk, dyrektor przedszkola „Pod Stumilowym Lasem”. Na ręce Krystyny  Motyki przedszkolaki złożyły samodzielnie wykonaną laurkę oraz wręczyły kwiaty. Na zakończenie aktorzy oraz goście stanęli do wspólnego zdjęcia a następnie udali się na poczęstunek przygotowany przez przedszkole w Pęclinie.

info/foto. z tukotakt@wiazowna.pl: Joanna Filimonow/Centrum Wolontariatu Radiówek