Kategorie

W miniony piątek 9 marca w Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza odbyło się II Otwockie Forum Kobiet objęte Honorowym Patronatem Wójta Gminy Wiązowna.

Celem Otwockiego Forum Kobiet jest wspieranie oraz zachęcanie kobiet do aktywności społecznej i działalności biznesowej. Koordynatorem wydarzenia był Łukasz Płaczek – kierownik sekcji ds. kultury i promocji w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku oraz Barbara Stocka – bizneswoman.

Spotkanie podzielone było na panele. Pierwszy z nich poświęcony był kobietom promującym powiat otwocki. Wzięły w nim udział: Hanna Gumowska – finalistka Miss Polonia 2017, Hanna Chaciewicz – przedsiębiorca oraz Aneta Bartnicka – propagatorka kultury kołbielskiej, radna powiatu otwockiego.

W drugim panelu wzięły udział: Anna Rosłaniec – Sekretarz Gminy Wiązowna, Karolina Zowczak – Wójt Gminy Osieck, Monika Zachaj – lingwistka, dyrektor Wyższej Szkoły Japonistyki, Ilona Zbyszyńska – społeczniczka i bibliotekarka w Gminie Karczew oraz Aliki Pitta – tancerka w ZPiT Śląsk. Tematyka tego panelu krążyła wokół tego, jak postrzegane są kobiety na wysokich stanowiskach i co to znaczy być kobietą sukcesu. Panie podkreśliły, jak ważne jest, by szefowie oceniali pracowników w oparciu o ich kompetencje i zaangażowanie, a nie stereotypy.

W ostatnim panelu głos zabrali panowie, którzy opowiadali m.in. o tym, za co kochają kobiety. Na zakończenie wystąpiła Marta Gałuszewska, zwyciężczyni 8. edycji telewizyjnego talent-show „The voice of Poland”, która wykonała autorskie piosenki i covery. Wszystkie przybyłe na forum panie otrzymały kwiaty.

Organizatorzy zaprosili na kolejne forum za rok. Gratulujemy ciekawego wydarzenia i cieszymy się, że na terenie powiatu otwockiego powstała taka inicjatywa, dająca inspirację i umożliwiająca wymianę doświadczeń.

Tekst na podstawie relacji Martyny Kędziorek z halootwock.pl