Kategorie

Wiązowna grała z całą Polską po raz osiemnasty. Koncerty wiązowskie osiągnęły pełnoletność. Ten Jubileuszowy Koncert zapisze się na długo w pamięci uczestników, wolontariuszy osób zainteresowanych.

W Zespole Szkolno–Gimnazjalnym w Wiązownie było tanecznie, muzycznie, koncertowo i wesoło już od wczesnych godzin południowych.

Swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne a nawet akrobatyczne zaprezentowali przedstawiciele przedszkoli, szkół, gimnazjów z terenu Gminy Wiązowna. Wspaniałe układy choreograficzne przygotowali uczestnicy sekcji tańca Gminnego Ośrodka Kultury, ale także dzieci przedszkolne. Nie zabrakło porywającej karnawałowej samby w wykonaniu najmłodszych. Dorośli odpowiedzieli szalonym, skocznym i niezwykle widowiskowym układem tanecznym, opracowanym na zajęciach Zumby. Występy bardzo żywiołowe przeplatane były spokojniejszymi aranżacjami.

Swój repertuar zaprezentował, doskonale znany mieszkańcom Gminy Wiązowna Chór Mienia River z Gminnego Ośrodka Kultury.

Wiązowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także występy zespołów muzycznych takich jak: The Trups, Relanium, Kwintet Towarzyski.

Koncerty, muzyka i dźwięk to nie wszystko. W przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury kąciku plastyczno–artystycznym powstawały urocze serca. Brokat i cekiny faworyzowały artystki, zaś młodzi plastycy wykorzystywali motywy motoryzacyjne.

Nieodłącznym elementem Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są licytacje, których nie zabrakło także u nas. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy, organizatorzy zadbali o liczne gadżety z logo Fundacji WOŚP. Koszulki, breloczki, książki, kubeczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Licytowano: zabawki – misie, pluszaki, filmy, płyty z muzyką, kalendarze, zestaw piśmienniczy firmy Parker, a nawet tort okolicznościowy – wszystkie te przedmioty zostały podarowane przez osoby prywatne. Największe emocje wzbudziła licytacja Vouchera na trzydniowy pobyt w Hotelu w Juracie.

Wolontariuszy, aktywnie uczestniczących w zbiórce pieniężnej, przygotowała merytorycznie Anna Chwalczuk, która przez 17 lat była głównym organizatorem WOŚP w Wiązownie. W tym roku otrzymała wsparcie Gminnego Ośrodka Kultury, który dzięki dotacji Urzędu Gminy mógł wzbogacić program artystyczny. Kwestowało 14 wolontariuszy. Zbierali pieniądze w wyznaczonych miejscach na terenie Wiązowny. Mimo mrozu, z zaangażowaniem i z uśmiechem na ustach naklejali kolejne czerwone serca darczyńcom. Nad bezpieczeństwem przebiegu Finału czuwały służby mundurowe – Straż Pożarna z Wiązowny i Malcanowa, Policja.

Zwieńczeniem całodniowych koncertów i występów był pokaz fajerwerków w ramach tzw. „światełka do nieba”. Wiązowskie niebo nad rzeką Mienią – rozbłysło kolorami, kolejne wystrzały układały się w liczne rozety, okręgi i układy świetlne. „W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni – czytamy na stronie WOŚP o „światełku do Nieba” – Wiązowna z klasą odpowiedziała na to wezwanie!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera środki na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W Wiązownie padła rekordowa kwota! Zebraliśmy: 16.695,64 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak imponującej kwoty.

Zapraszamy na gorący Finał za rok, przecież tak jak Orkiestra gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

I pamiętajcie – mierzymy wysoko!

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Paulina Sokół

 

info. z tukontakt@wiazowna.pl: GOK