Kategorie

25 października 2017 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się Gala Sportowa Polska, na której poznaliśmy laureatów w kategoriach „Budowniczy Polskiego Sportu”, „Sportowa Gmina”, „Pasjonat Sportowej Polski”, „Inwestor na Medal” oraz „Produkt na Medal”.

Wśród gości honorowych było wiele znaczących osób i wybitnych sportowców m. in. Irena Szewińska, Andrzej Supron, Przemysław Babiarz, Rafał Brzozowski.

Wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski” wręczył Wójtowi Gminy mieszkaniec naszej gminy, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Pan Andrzej Supron.

Gdy Gala dobiegała końca, niespodziewanie na ekranie zostało wyświetlone po raz kolejny imię i nazwisko naszego wójta. Wyróżnienie w kategorii „Inwestor na Medal”, wywołało jednocześnie uczucie zdziwienia oraz dumy i radości. Zdziwienia, gdyż nie zgłaszaliśmy kandydata w tej kategorii, ogromnej dumy i radości z racji otrzymania jakże cennego wyróżnienia. Już po chwili sprawa wyróżnienia została wyjaśniona przez prowadzących. Wójt Gminy otrzymał nominację od Marszałka Województwa Mazowieckiego za dotychczasowe zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Malcanowie.