Kategorie

Podziękowania i dyplomy dla naszych sponsorów już rozdane. Na gali podsumowującej 36. Półmaraton Wiązowski spotkaliśmy się 10 marca b.r. w Hotelu Wiktoria. Dzięki naszej współpracy możemy pielęgnować tak wspaniałą inicjatywę jaką jest bieganie, a jak wiadomo – sport to zdrowie. Bardzo serdecznie dziękujmy wszystkim Państwu i każdemu z osobna.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w tym roku pobiliśmy rekord liczby zawodników. Przyczynia się do tego nieoceniona praca organizatorów Półmaratonu na rzecz jego promocji, a także Państwa hojność i zaangażowanie z jakim przygotowywane są kolejne edycje imprezy.

W tym roku po raz pierwszy Półmaraton Wiązowski został włączony do Grand Prix Traktu Brzeskiego – imprezy biegowej odbywającej się w pięciu miastach.

Jestem wdzięczny za okazane wsparcie z Państwa strony i za współpracę, dzięki której przyczyniamy się do rozpowszechniania wspaniałej aktywności sportowej, jaką są biegi.

Bardzo cieszy mnie fakt, że w tym roku w Wiązownie chciało pobiec tak wiele osób z całej Polski i nie tylko, w dodatku pobiec tak szybko! Aż 9 zawodników pokonało Wiązowską 5 w czasie poniżej 15 minut. Podczas biegów padło wiele rekordów życiowych, wpływ na to między innymi miała trasa, którą w tym roku zmieniliśmy. Jak się okazało bardzo trafnie i słusznie.

Jeszcze raz dziękuję za okazane wsparcie, życzę Państwu i sobie, abyśmy nie tracili chęci i zapału do podejmowania kolejnych wyzwań. Aby kolejne edycje Półmaratonu Wiązowskiego odbywały się na takim samym lub jeszcze wyższym poziomie. – powiedział wójt Janusz Budny.

W czasie uroczystości tytuł „Zasłużony dla Gminy Wiązowna” otrzymał Pan Zenon Kwiatkowski w uznaniu za wieloletni dorobek dydaktyczny i wychowawczy, prace społeczne oraz zasługi w zakresie kształtowania postaw młodzieży oraz krzewienia kultury fizycznej i sportu. Zenon Kwiatkowski od 1993 do 2015 roku pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Gliniance.

94 tytuły w zeszłym roku nadano po raz pierwszy osobom, firmom i instytucjom, które przez 25 lat przyczyniły się do rozwoju gminy i promocji samorządu. Mamy zaszczyt rozpocząć kolejny rok nadawania tytułów.