Kategorie

Zapewnienie opieki dzieciom w czasie wolnym od szkoły to dla wielu pracujących rodziców poważny problem. Dlatego drugi raz zorganizowaliśmy akcję „Ferie blisko domu”.

Przez dwa wolne od szkoły tygodnie nasi uczniowie mieli zapewnioną nie tylko opiekę, ale także zagwarantowaną doskonałą zabawę. W akcję włączyły się wszystkie szkoły i Gminny Ośrodek Kultury. Przez dwa tygodnie akcji wzięło w niej udział prawie 200 dzieci. Dzieci miały zorganizowane zajęcia plastyczne, sportowe, teatralne, muzyczne, filmowe. Uczyły się gotowania i pieczenia. Atrakcji nie zabrakło również w bibliotece, w której zorganizowano spotkanie autorskie z Moniką Sawicką,  podczas którego można było dowiedzieć się, na czym polega praca pisarza oraz gdzie szukać inspiracji do tworzenia nowych opowiadań. Prowadzone były warsztaty literacko – artystyczne, na których dzieci tworzyły prawdziwe książki, z własnymi tekstami oraz ilustracjami, nabywając nowe umiejętności oraz wiedzę z zakresu druku i procesów powstawania książki. To był niezwykle aktywny czas!

Akcje „Ferie blisko domu” i podobną, organizowaną latem pn. „Wakacje blisko domu” prowadzimy od zeszłego roku i będziemy powtarzać. Dostajemy od Państwa sygnały, że jest potrzebna i pomaga w zorganizowaniu czasu, wtedy gdy rodzice pracują, a dzieci nie mogą lub nie chcą wyjeżdżać. Jesteśmy przekonani, że program tych akcji co roku będzie bogatszy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie zimowego wypoczynku dla naszych dzieci!