Kategorie

Bezpiecznie, zdrowo, sportowo – pod takim hasłem odbywał się zimowy wypoczynek podczas ferii w szkole podstawowej w Gliniance. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli, instruktorów  brali udział w atrakcyjnych  zajęciach.

W tym sezonie postawiliśmy na sport i dzieci mogły poznać min. unihokej . Zajęcia w postaci lekcji koleżeńskiej  i ćwiczeń  przeprowadzili  starsi koledzy  z gimnazjum w Gliniance z klubu „UKS ORŁY”. Natomiast trenerzy z GKTS Wiązowna  wprowadzili dzieci w tajniki tenisa stołowego. Oczywiście nie mogło zabraknąć  królowej sportu czyli lekkoatletyki z czego słynie Gliniecka szkoła. Pod okiem trenera z „UKS Smoki” dzieci szlifowały swoją kondycję podczas ćwiczeń i zabaw ogólnorozwojowych.

Dla najbardziej wytrwałych KS ADVIT przygotował profesjonalny trening z piłka nożną.  Aktywności sprzyjała również wspaniała pogoda oraz śnieg, który zachęcił dzieci do zabaw z sankami na świeżym powietrzu.  Był również basen ,który dzięki dofinansowaniu z UG Wiązowna był całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Pamiętaliśmy również o bezpieczeństwie w trakcie trwania ferii i tu z „ratunkiem „ pośpieszyli jak zawsze niezawodni druhowie z OSP Glinianka. Przeprowadzili  wspaniały pokaz, a chętni mogli przymierzyć hełm i mundur. Dzieci uczestniczyły również w spotkaniu autorskim z Moniką Sawicką w  Bibliotece Publicznej w Gliniance, która ufundowała dla wszystkich książkę z autografem. Mnóstwo emocji wzbudził również wyjazd do kina, a później wizyta w jednej ze znanych restauracji. Jak co roku był też konkurs z nagrodami. Tym razem plastyczny pt. „Moje Mazowsze”. Na zakończenie naszej akcji,  wszyscy uczestnicy  bawili się na balu – dyskotece. Był więc czerwony dywan,  pomysłowe przebrania i  mnóstwo zabawy.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by te ferie choć spędzone „blisko domu „  były  ciekawe, zdrowe i sportowe, a przede wszystkim bezpieczne!

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Marzena Baran