Kategorie

Kolejna edycja „Ferii Blisko Domu” za nami. Dzieci z naszych szkół, które nie wyjechały na ferie już po raz trzeci spędziły bardzo atrakcyjnie czas. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zorganizowany w tym roku program był bardzo urozmaicony, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci uczestniczyły w wielu warsztatach, zajęciach i wycieczkach. Między innymi miały możliwość obejrzenia występu bajarzy z grupy „Karawana Opowieści”, brać udział w warsztatach pod nazwą „Baśnie opowiadane muzyką” w bibliotece w Wiązownie, w zajęciach na temat „Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku”. Uczniowie odwiedzili siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniance, gdzie usłyszeli o pracy strażaków i o tym, jak chronić się przed różnego rodzajami zagrożeniami, które mogą być skutkiem lekkomyślności i nieodpowiedzialności podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Nie zabrakło wycieczek. Dzieci zwiedziły wystawę klocków Lego na Stadionie Narodowym, gdzie mogli zobaczyć wykonane z klocków gwiazdy sportu, bohaterów Star Wars czy nawet organy ludzkiego ciała. Podczas ferii odbyły się także warsztaty decoupage prowadzone przez Ewę Mandziak, których końcowym efektem były prezenty na dzień babci i dziadka zdobione masą perłową. Było także wykonywanie barwnych masek karnawałowych na bal przebierańców, zabawy na śniegu, tańce, aerobik, wyjazd na basen i do kina, a także dyskoteka. Dzieciaki dowiedziały się także, jak pomóc ptakom przetrwać zimę, przygotowały specjalny pokarm dla ptaków, który zawiesili na drzewach.

Wspólne gry, zabawy i wyjazdy z pewnością dostarczyły dzieciom mnóstwa radości podczas ferii. Poza tym takie zajęcia przyczyniają się do ogólnego rozwoju wyrabiają nie tylko sprawność fizyczną, ale także rozwijają umysł i wzbogacają wiedzę.


info z tukontakat@wiazowna.pl
Agnieszka Talacha
, Anna Balińska