Kategorie

Zapraszamy w sobotę 9 września na Pola Mokotowskie w Warszawie. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji. Nasze stoisko promocyjne będzie w namiocie nr 23 pod hasłem „Tradycja i nowoczesność”. Czekać będą na Państwa: zabawy, gry, animacje i konkursy dla dzieci i młodzieży z nagrodami (przyrodnicze koło fortuny, kulodrom, łowienie ryb, kółko i krzyżyk, mini krokiet, elektryczny labirynt). Będziemy również promować walory turystyczno-przyrodnicze oraz ludową tradycję kołbielską i zachęcać do aktywnego
spędzania wolnego czasu nad wodą (kajaki) i na rowerze.

Już po raz ósmy Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa wraz z licznymi instytucjami, gminami aglomeracji warszawskiej i dzielnicami Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza wszystkich mieszkańców stolicy i okolicznych gmin jak również turystów, na europejski piknik rodzinny na terenie parku Pole Mokotowskie. Impreza odbędzie się w dniach 9 – 10 września 2017 roku w godz. 10:00 – 18:00.

Będzie to wydarzenie prezentujące sposób, w jaki Unia Europejska wpływa na współczesny obraz stolicy.

Przez dwa dni, w liczącym 35 namiotów miasteczku, czekać będzie moc atrakcji: zabawy, konkursy, animacje, prezentacje i pokazy dla osób w każdym wieku.

Podczas tegorocznej edycji, swoją obecność zapowiedziało ponad 60 instytucji, w tym także po raz pierwszy 19 gmin aglomeracji warszawskiej. Każda z nich nie tylko zaprezentuje swoją działalność i projekty związane z Unią Europejską, ale przede wszystkim przygotuje specjalne konkursy, animacje i działania edukacyjne.

W tym roku będą m.in.: Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Tramwaje Warszawskie, Metro Warszawskie, Zarząd Transportu Miejskiego, MPWiK, Centrum Nauki Kopernik, Teatr Dramatyczny, Teatr Powszechny, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Muzeum Warszawy, Mazowiecki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Lasy Miejskie – Warszawa a także Miejski Ogród Zoologiczny.

Specjalne atrakcje będą czekać na gości w sobotę. W namiocie artystycznym zobaczymy pokazy taneczne i wokalne Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. Ponadto, dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Plan dla Europy”, poświęconej 10 priorytetom Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Claude’a Junckera. Za wykonanie zadań w grze miejskiej, jak i w innych quizach i konkursach uczestnicy otrzymają nagrody.

Przez cały okres trwania wydarzenia będzie można również skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych oraz konsultacji świadczonych przez pracowników Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa.

Więcej informacji na stronie http://www.europedirect.um.warszawa.pl/