Kategorie

Tak wygląda las w okolicach tzw. "Czerwonej Drogi" w Emowie

W Emowie w okolicach tzw. „Czerwonej Drogi”,  pracownicy Wydziałów Ochrony Środowiska i Wydziału Technicznego likwidują nielegalne wysypisko śmieci. W lesie podrzucono mnóstwo odpadów m.in. porozbiórkowe, budowlane oraz części samochodowe.

To kolejna akcja sprzątania tego terenu – dokładnie to samo miejsce zostało uprzątnięte przez pracowników urzędu w lipcu tego roku. Niestety, kolejny raz teren sprzątany jest na koszt wszystkich mieszkańców gminy. Nie da się bowiem ustalić, kto wyrzucił śmieci i obciążyć sprawcy kosztami. Koszt jednorazowej akcji sprzątania takiego wysypiska to ok. 1000 zł.

Mieszkańcy informują nas o śmieciach podrzuconych w lesie kilkanaście razy w roku. Dzikie wysypiska nie tylko szpecą krajobraz. Są także niebezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Czekamy na informacje o dzikich wysypiskach. Staramy się reagować tak szybko, jak to możliwe. Jeśli znajdziesz śmieci porzucone w lesie zadzwoń lub napisz do nas. Natychmiast zareagujemy. Jeśli masz przy sobie telefon z GPS-em sprawdź współrzędne. Będzie nam łatwiej odnaleźć śmieci.

Czekamy na zgłoszenia!
[urzednik_online mail=”i.iwanska@wiazowna.pl „]
mail: j.iwanska@wiazowna.pl
tel. 22 512 58 24
tel. interwencyjny: 661 969 850