Kategorie

16 października (poniedziałek) w naszym przedszkolu miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, szczególnie dla dzieci nowoprzyjętych. W tym dniu obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej oraz Uroczyste Pasowanie na „Mieszkańca Stumilowego Lasu”. Przygotowania w grupie „Maleństwa” trwały już od dłuższego czasu. Ponad to wszystkie dzieci z przedszkola sumiennie przygotowywały się do gościnnych występów pod czujnym okiem swoich wychowawczyń.
O wyznaczonej godzinie, gdy wszyscy byli już gotowi, Pani Dyrektor Ewa Kołodziejczyk serdecznie powitała przedszkolaków, rodziców, nauczycieli oraz pracowników. Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia wytrwałej, owocnej i satysfakcjonującej pracy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie zaprosiła wszystkie dzieci oraz rodziców do obejrzenia przygotowanej części artystycznej.
Na scenę wkroczyli przedstawiciele całej przedszkolnej gromadki: Puchatek, Tygrysek, Króliczek, Kłapouszek i Prosiaczek. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu przedszkolnego każda grupa została zaproszona do zaprezentowania swoich umiejętności. Były więc przepiękne tańce, śpiewane piosenki i recytowane wiersze. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami i wzbudził podziw wszystkich zebranych.
Także dzieci z grupy „Maleństwa” zaprezentowały swoje umiejętności: zaśpiewały, zatańczyły i pięknie zagrały i choć był to ich pierwszy występ poradziły sobie wspaniale.
Po części artystycznej nadszedł czas na najważniejszą część uroczystości, pasowanie na przedszkolaka. Pani Dyrektor została poproszona o uroczyste odczytanie przysięgi pasowania. Dzieci przysięgały mieć buzie zawsze uśmiechnięte, uczyć się pilnie i bawić bezpiecznie. Każde dziecko, aby zostać „Mieszkańcem Stumilowego Lasu” musiało przejść przez tunel, zostało dotknięte przez Panią Dyrektor czarodziejskim lizakiem by stało się dzielnym przedszkolakiem. A dla zahartowania zdrowia słodkiego miodku musiało spróbować.
Na pamiątkę każde dziecko otrzymało medal oraz dyplom, które zostały zakupione przez Radę Rodziców oraz słodkie co nieco.
Po uroczystości pasowania Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom cztery nagrody. Nagrodzone zostały: p. Ewa Budny, p. Wiesława Kieller, p. Karolina Lech oraz p. Elżbieta Uzarska. Nagrodę Wójta otrzymała p. Anna Woźnica.
Następnie głos zabrała p. Ania Kaźmierczak- Przewodnicząca Rady Rodziców wraz z przedstawicielkami, które w imieniu własnym i wszystkich rodziców złożyły piękne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oraz wręczyły słodki upominek każdemu oraz przekazały na rzecz przedszkola trzy sokowirówki, dzięki czemu będziemy mogli smakować różne soki zrobione przez nas, za co serdecznie dziękujemy!
Był to dzień pełen wrażeń i na pewno zapisze się w pamięci dzieci jako miłe wspomnienie. Pierwszy występ przed publicznością to dla dzieci nowoprzyjętych ogromne przeżycie, z którym poradziły sobie znakomicie! Wszystkim przedszkolakom życzymy roku pełnego zaskakujących wydarzeń, roku pełnego emocji, niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy w Stumilowym Lesie.

info z tukontakt@wiazowna.pl

Mariola Jęczmieniowska