Kategorie

Zapraszamy do wspólnej zabawy już 1 czerwca 2017 roku w godzinach 12:00 – 17:00 (Plac za OSP Wiązowna). W ramach atrakcji dla dzieci zostaną zapewnione warsztaty artystyczno-plastyczno, techniczne m. in. dzieci wykonają własną grę „Kółko i krzyżyk” z samodzielnie malowanych kamieni i sznurków; biżuterię z makaronu i koralików; przypinki do ubrań z własnoręcznie wykonanym motywem; wielkoformatowe kolorowanki i inne.

Dodatkowo dzieci będą mogły korzystać z dmuchańców – labirynt, zjeżdżalnia oraz eurobangy. Animatorzy zapewnią gry, konkursy oraz zabawę przy muzyce. Przez cały czas dzieciom będą towarzyszyć postacie bajkowe. Odbędzie się pokaz teatru baniek mydlanych, malowanie twarzy i sztucznych zmywalnych tatuaży.

Dzieci otrzymają balony napełniane helem oraz długie balony skręcane przez clowna. Dla wszystkich uczestników spotkania przewidziany jest poczęstunek (napoje, słodycze, sałatka owocowa, kanapeczki koktajlowe, galaretka z owocami).
W organizację Pikniku włącza się także Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Zostanie przygotowany kącik czytelniczy, uczestnicy zapoznają się z nowościami czytelniczymi, dzieci wykonają zakładki do książek. Będzie możliwość wypożyczenia książek oraz wyrobienia kart bibliotecznych.

W ramach obchodów stulecia OSP Wiązowna, w organizację Pikniku włączają się także Strażacy, przygotowując pokaz wozów strażackich, wyposażenia oraz organizację zawodów strażackich – zwinnościowo – zręcznościowych.

Będą z nami również Wolontariusze z Centrum Wolontariatu, który działa na terenie Gminy Wiązowna. Centrum Wolontariatu zrzesza młodzież ze wszystkich szkół z terenu Gminy. Wolontariusze będą wspierać animatorów przy wszystkich działaniach skierowanych dla Dzieci (zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, przygotowanie poczęstunku, koordynacja gier, zabaw, konkursów, zabaw na dmuchańcach).

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Paulina Sokół