Kategorie

Spektakl „Doktor Nieboli” przygotowany przez dziecięcą grupę teatralną, działającą pod kierownictwem Darii Leleń i Agaty Bobrowskiej miał swoją premierę 2 września 2017 roku, w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej.

Sztuka opowiada o doktorze, który ma niezwykłe moce. Potrafi zarówno rozmawiać ze zwierzętami, jak i je leczyć. Kiedy okazuje się, że małpki w Afryce ciężko chorują, doktor rzuca wszystko i płynie razem ze swoimi przyjaciółmi na ratunek przeżywając przy tym niesamowite przygody.

Libretto napisała Krystyna Wodnicka według Hugh Loftinga, muzykę zaś Mieczysław Janicz i Zbigniew Pawelec. W październiku spektakl pokazano w Wawerskim Centrum Kultury, licznie zgromadzona publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami.

23 listopada w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu sekcja dziecięca Wiązowskiego Teatru Muzycznego pokaże spektakl muzyczny. Przyjaźń Teatru i CZD trwa od 2014 r., kiedy to Teatr wystąpił tam z bajką muzyczną „Król Ból”. Fantastyczne przyjęcie przez pacjentów i pracowników szpitala utworzyło niezwykłą więź emocjonalną i każda kolejna bajka przygotowana przez Teatr trafiała na scenę CZD. Dla pacjentów i ich opiekunów to niezwykła i bardzo potrzebna rozrywka, a dla aktorów ogromna radość i mnóstwo pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że lekarz znany z książek pt. Doktor Dolittle wesprze małych pacjentów, przebywających w międzyleskim szpitalu.

Przy Gminnym Ośrodku Kultury funkcjonują trzy grupy teatralne dla dzieci w Woli Karczewskiej, w Wiązownie oraz w Izabeli – po szczegóły zapraszamy na stronę www.gok-wiazowna.pl

Paulina Sokół