Kategorie

To było 15 sierpnia 2017 roku. Stadion Narodowy w Warszawie. 35 tyś. ludzi na trybunach. W strefie sportowej najlepsi lekkoatleci świata. W takiej scenerii na starcie 60m stanęło 8-mioro dzieci ze szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance.

Najmłodsi, tego dnia, sportowcy walczyli na bieżni ambitnie do ostatniego metra przy potężnym aplauzie publiczności. Zwycięzcami tego biegu były wszystkie maluchy chociaż do mety jako pierwszy dobiegł Krzysio Ruciński /lat 8/ 11.49s.

W czasie, gdy na skoczniach tyczki i wzwyż oraz rzutni młotem, walczyli Anita Włodarczyk, Malwina Kopron i Paweł Fajdek w rzucie młotem, Renoud Lavillenie i Piotr Lisek w tyczce oraz Maria Lasitskiene i Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, medaliści z Londynu, w biegu na 100m wystartowali „czwartkowicze”. Wśród 8 najszybszych było 4 sprinterów z zawodów glinieckich. Chłopcy, przy ogłuszającym dopingu, pokonali dystans w doskonałych czasach, a 3 na mecie Mateusz Jacak osiągnął 13,15 s!!!, 4 Mateusz Szostak 13,25s, 5 był Filip Adamusiński z czasem 13,45s i 6 Karol Redziński 14,59s.

Po gali wręczenia nagród i wyróżnień, w której uczestniczyli również zwycięzcy biegów dziecięcych, była okazja do rozmów i zdjęć z Mistrzami. Wyrazy twarzy dzieci świadczyły o wielkim przejęciu i radości , że brały czynny udział w tym święcie królowej sportu lekkiej atletyki u boku Mistrzów  poświęconym przedwcześnie zmarłej, wybitnej młociarce Kamili Skolimowskiej.

Jak zawsze przygotowanie i opiekę trenerską zapewnili panowie Zenon Kwiatkowski i Krzysztof Ślusarczyk.