Kategorie

UKS Orły Zakręt 9 czerwca gościł w Żyrardowie, gdzie odbywał się ostatni – szósty turniej III sezonu Dziecięcej Ligi Grapplingowej. Był to turniej o randze Mistrzostw Polski. Reprezentacja Orłów liczyła dziesięcioro zawodników, którzy wytrwale przygotowywali się do turnieju pod okiem trenera – Artura Mroczka. Efekty ciężkiej pracy były widoczne na macie.

Pierwszą walkę stoczył najmłodszy Orzeł – Jan Romanowski, dla którego były to pierwsze zawody pozaszkolne. Stoczył wyrównaną walkę, w której niestety poniósł porażkę. Na szczęście nie poddał się i kolejne starcie zakończyło się jego zwycięstwem, a tym samym zdobyciem srebrnego medalu.

Srebro dla klubu zdobyli też: Antoni Łabędź, dla którego również druga walka okazała się być wygraną oraz Jakub Kępka, który tym razem miał tylko jednego rywala. Kolejny na macie stawił się Cezary Żelazowski, dla którego były to dopiero drugie zawody pozaszkolne. Mimo to, nie dał się stresowi i pokonał swojego pierwszego przeciwnika. Drugim rywalem okazał się być bardziej doświadczony zawodnik, z którym Cezary stoczył już walkę na swoim pierwszym turnieju. Doświadczenie zwyciężyło, a Cezary zakończył turniej ze srebrnym medalem.

Najmłodszej dziewczynce występującej w barwach UKS Orły Zakręt, Martynie Dąbrowskiej nie dane było zmierzyć się z koleżankami z innych klubów. W obu swoich walkach za przeciwników miała chłopców. Pierwsza niestety zakończyła się porażką, natomiast w drugiej pokazała charakter i zwyciężyła.

Maja Salamon, tym w jaki sposób wygrała starcie ze swoją pierwszą przeciwniczką zaskoczyła samego trenera. Nie dość, że wygrywała znaczną przewagą punktów, to ostatecznie zakończyła walkę przed czasem poddając przeciwniczkę dźwignią na staw łokciowy (balachą). W drugiej walce bez większego wysiłku i z uśmiechem na twarzy zdobywała kolejne punkty i wygrała 28-0! Turniej zakończyła z tytułem Mistrzyni Polski w swojej kategorii zdobywając pierwszy tego dnia złoty medal dla UKSu.

Antoni Rogowski w pierwszym starciu ponownie trafił na dobrze sobie znanego zawodnika z Radomia, który wygrywa wszystkie turnieje i musiał uznać jego wyższość. W walce o srebro, pomimo niedawnej kontuzji prawej ręki pokonał swojego przeciwnika.

Drugi złoty medal dla Orłów zdobył Kacper Majszczyk, który podczas ostatnich turniejów ocierał się o milimetry o pierwsze miejsce na podium. Tego dnia dwukrotnie dał z siebie wszystko i pokazał charakter zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Małgorzata Salamon i Sylwia Welc ustąpiły zawodniczce z Wołomina po to, aby w walce o srebro spotkać się na macie. Po bardzo wyrównanej walce klubowych koleżanek sędziowie zdecydowali o przewadze Małgorzaty, tym samym przyznając jej srebrny medal.

Lista medalistów:

  • Martyna Dąbrowska – srebrny medal
  • Jakub Kępka – srebrny medal
  • Antoni Łabędź – srebrny medal
  • Kacper Majszczyk – złoty medal
  • Antoni Rogowski – srebrny medal
  • Jan Romanowski – srebrny medal
  • Maja Salamon – złoty medal
  • Małgorzata Salamon – srebrny medal
  • Sylwia Welc – brązowy medal
  • Cezary Żelazowski – srebrny medal

W klasyfikacji klubowej UKS Orły Zakręt stanęli po raz trzeci na podium, zdobywając drugie miejsce za wygrywającym wszystkie zawody w tym sezonie klubem Thien Long z Żyrardowa.

W klasyfikacji generalnej, po sześciu turniejach III sezonu Dziecięcej Ligi Grapplingowej, na łącznie 20 klubów z całej Polski biorących udział, UKS Orły Zakręt wywalczyli drugie miejsce ex aequo z Kataną Szczytno. Warto dodać, że przed ostatnim turniejem klub z Zakrętu zajmował dopiero piąte miejsce.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera – Artura Mroczka, których ciężka praca i zaangażowanie przyczyniły się do tego sukcesu! Wszystkim należą się wyrazy uznania i podziękowania za godne reprezentowanie klubu, szkoły i naszej gminy w tak prestiżowym turnieju. Orły nie spoczywają na laurach i nadal trenują, aby w IV sezonie Dziecięcej Ligi Grapplingowej pokazać jeszcze więcej.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Elżbieta Rogowska, Fot. Elżbieta Rogowska