Kategorie

Na początku marca w szkole podstawowej w Zakręcie odbyły się zawody grapplingowe organizowane przez Dziecięcą Ligę Grapplingową i klub UKS Orły Zakręt. Do rywalizacji przystąpiło około 100 zawodników reprezentujących 12 klubów z różnych miast. Polski Związek Zapasów i Grapplingu objął zawody honorowym patronatem. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał prezes związku, utytułowany zapaśnik i wicemistrz olimpijski Andrzej Supron. Zawody przebiegły bardzo sprawnie dzięki dobrej pracy sędziów, organizatorów oraz wolontariuszy z miejscowego klubu.

Na matach nie brakowało sportowych emocji, a rywalizacja była bardzo zacięta. Walki były rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Najmłodsi uczestnicy to sześciolatki, najstarsi mieli po szesnaście lat. Klub UKS Orły Zakręt wystawił mocną kilkunastoosobową reprezentację, która miała za zadanie powalczyć o miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej. Bilans medali po zakończeniu zawodów to cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych. Dało to drugie miejsce z niewielką stratą do klubu Thien Long z Żyrardowa (który wygrywa wszystkie zawody w tym sezonie). Trzy najlepsze drużyny otrzymały Puchary Wójta Gminy Wiązowna, medale i nagrody. W klasyfikacji generalnej klubów po IV turnieju, Orły z Zakrętu wskoczyły na czwartą pozycję i mają szansę ukończyć sezon na podium.
Dzięki sponsorom najlepsi zawodnicy mogli zostać nagrodzeni wspaniałymi upominkami. Ufundowali je: Gmina Wiązowna, Hotel Brant, firma DIREX, Polski Komitet Olimpijski.

Wyniki klasyfikacji klubów z turnieju w Zakręcie:
1. Thien Long Żyrardów 27pkt
2. UKS Orły Zakręt 24pkt
3. ASW Black Panther 23pkt
4. Katana Szczytno 16pkt
5. Hac Ho Wołomin 11pkt
5. Czarny Orzeł Lipno 11 Pkt
6. Shark Łódź 8pkt
7. Dragon’s Den Warszawa 7pkt
8. Tinh Long Ostrówek 6pkt
8. Virtus Radom 6pkt
9. Grappler Mińsk Maz. 5pkt
10.Lechita Zabia Wola 3pkt

Wyniki klasyfikacji generalnej po czterech turniejach:
1. Thien Long Żyrardów 128pkt
2. Czarny Orzeł Lipno 61pkt
3. ASW Black Panthers Bydgoszcz 56pkt
4. UKS Orły Zakręt 52pkt
5. Katana Szczytno 50pkt
6. Virtus Radom 49pkt
7. Shark Łódź 42pkt
8. Tinh Long Ostrówek 22pkt
9. Hac Ho Wołomin 19pkt
10.Dragon’s Den Warszawa 9pkt

info z tukontakt@wiazowna.pl
Artur Mroczek, Fot. Elżbieta Rogowska i Wojciech Czerwiński