Kategorie

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - obchodzone jest święto plonów. Tegoroczne Dożynki Gminno - Parafialne odbyły się w Zakręcie.

Na uczestników czekała moc atrakcji, które koordynował Gminny Ośrodek Kultury: występy Koła Gospodyń Wiejskich z Glinianki, Warszawskiego Zespołu Pieśni i Tańca „GAIK” oraz uczniów szkoły dwujęzycznej SMART SCHOOL tworzących „Teatr na Zakręcie”, a także koncert zespołu „Orkiestra Dni Naszych”.

O dobry nastrój zadbał „Kabaret z Konopi”, gminne zespoły „MIENIA RIVER” i “S.M.A.K. BAND”, zaś koncert zespołu „KLEZMAFOUR” zakończył część muzyczną wieczoru.

W trakcie dożynek obyło się ponadto wiele konkursów. W najważniejszym z nich – konkursie na najpiękniejszy wieniec – zwyciężyła praca mieszkańców Zakrętu. Doskonale prezentujące się wieńce dożynkowe wykonane zostały także przez sołectwa Glinianka I (II m.) i Malcanów (III m.),  a także przez Czarnówkę, Gliniankę I, Duchnów, Malcanów, Stowarzyszenie Seniorów „Bądźmy Razem” i Rzaktę.

Podczas imprezy dożynkowej nie zabrakło atrakcji dla dzieci: dmuchanej zjeżdżalni, kuli czy strzelania z łuku. Można było strzelić gola sołtysowi lub skosztować produktów eko, przygotowanych przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska naszego urzędu. Zabawę zakończyło Show Laser Dance zorganizowane przez Klub Sportowy Zakręt.