Kategorie

Od stycznia 2017 r. w Urzędzie Gminy Wiązowna będą udzielane bezpłatne porady prawne w każdy poniedziałek, w godz. 14.00-18.00, środę w godz. 14.00-18.00 oraz czwartek w godz. 8.30-12.30.

Pomoc prawna polega na:

  • poinformowaniu osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach,
  • wskazaniu osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego,
  • pomocy w sporządzeniu projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym,
  • sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym.

Spotkania należy umawiać poprzez sekretariat wójta tel. 22 512 58 01. Wybierając się na takie konsultacje weź ze sobą komplet dokumentów, które mogą być potrzebne prawnikowi do oceny Twojej sytuacji. Jeśli masz problem – nie zwlekaj. Zapisz się już dziś! Nasz prawnik jest po to, by Ci pomóc.