Kategorie

W mistrzostwach Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym wzięło udział 15 szkół.

Tego jeszcze nie było! 20 maja 2015 r. miał miejsce prawdziwy najazd młodych sportowców na stadion szkolnyw Gliniance. Na bieżni, skoczni i rzutni w sportowej walce zmierzyło się 15 sześcioosobowych zespołów chłopców i 12 dziewcząt.

Wieloboje to królowie sportu. Startujący w nich zawodnicy muszą mieć wszechstronną  sprawność fizyczną, startują bowiem w konkurencjach wymagających dużej szybkości (60 m), siły (rzut piłeczką palantową), mocy (skoki lekkoatletyczne) i wytrzymałości wykazanej w biegach długich (600 m dz. i 1000 m chł.). Każdy wynik uzyskany na bieżni, skoczni i rzutni program komputerowy przeliczał na punkty, których suma z czterech konkurencji stanowiła o wyniku indywidualnym, a suma końcowych wyników 5 najlepszych zawodników w zespole szkolnym decydowała o miejscu w punktacji zespołowej.

Nasi czwórboiści spisali się wspaniale. Dziewczęta w składzie : Amelia Hajdacka, Zuzia Kopik, Oliwia Cacko, Zuzia Nowak, Zuzia Zielińska i Ola Abramczuk wywalczyły II miejsce, a chłopcy w składzie: Kuba Śliwiński, Hubert Bartnicki, Dawid Szczęsny, Marcin Wereda i Konrad Skorupski III miejsce w powiecie wśród 15 startujących szkół. Ogromny sukces osiągnęły Zuzia Kopik i Amelia Hajdacka, które zajęły dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej, a Kuba Śliwiński był w tej klasyfikacji 4.

Informacje przygotował Zenon Kwiatkowski.