Kategorie

22 września zainaugurowaliśmy już po raz 7 w Gliniance Regionalne Czwartki Lekkoatletyczne. Była to XXIII edycja Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Czwartki Lekkoatletyczne to największy w Europie cykl zawodów sportowych dla dzieci o tak szerokim zasięgu. W całej Polsce imprezy odbywają się w przeszło 80 miastach w tym również w „mieście” Glinianka :-).

W zawodach wystartowało 11 reprezentacji szkół i UKS -ów, ponad 250 uczniów z naszego regionu, wśród nich  ok 100 uczniów naszej gminy w tym prawie 50 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gliniance. Padały wspaniałe wyniki, wśród nich również uczniów naszej szkoły: Jakuba Zielińskiego r. 2005 w skoku wzwyż – 135 cm co plasuje go wśród najlepszych w Polsce, Dawida Kąkola r. 2006 w skoku w dal – 427 cm to także jeden z najlepszych wyników w Polsce.

Uczniowski Klub Sportowy „Smoki” od wielu lat aktywnie kreuje życie sportowe w szkole poprzez organizację zajęć dodatkowych z lekkiej atletyki oraz gier sportowych. Nie było by tego bez ogromnego wsparcia władz naszej Gminy, na których zrozumienie i aktywne zaangażowanie zawsze możemy liczyć.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Krzysztof Ślusarczyk