Kategorie

To nie prima aprilis, ale najprawdziwsza prawda, że o zdrowie trzeba dbać i trzeba tego uczyć dzieci od najmłodszych lat. Nasze czterolatki na pierwszego kwietnia przygotowały przedstawienie pt. „Pszczółka Maja uczy nas, jak o higienę trzeba dbać”. Przedszkolaki wcieliły się w role Pani Wiosny, Mai i Gucia, brudaska Grzesia i jego mamę. Nie zabrakło też na scenie wirusów i bakterii oraz dzieci, które niezbyt chętnie lubią się myć.

Hasła głoszone przez brudasów, takie jak: częste mycie skraca życie, mycie nóg to nasz wróg, albo mydło i woda to dla nas szkoda, wzbudziły w małej widowni salwy śmiechu. Ale Maja i Gucio uświadomiły wszystkim dzieciom jakie zagrożenie niesie brak higieny. Pokazały przybory, które pomagają w utrzymaniu czystości i zachęciły do częstego mycia rąk i całego ciała. Mali aktorzy oraz cała widownia przedszkolna jednogłośnie stwierdzili, że nie chcą być brudasami i wszyscy złożyli przysięgę: „Od dzisiaj przyrzekamy, że o higienę zadbamy, bo wie o tym każdy zuch, w zdrowym ciele zdrowy duch.”
Tematyka czystości i zdrowego stylu życia jest częścią innowacji pedagogicznej, opracowanej przez nauczycielki naszego przedszkola i realizowanej od 01 grudnia 2015r. Dzięki takim działaniom dzieci rozwijają swoje zdolności aktorskie, doskonalą mowę, przełamują tremę przed występem, a przede wszystkim – temat czystości będzie im bardzo bliski.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Bożena Zientara i Alicja Nejman