Kategorie

Bibliotekę w Duchnowie odwiedziła Ewa Chotomska. Znana z programów telewizyjnych: „Tik – Tak”, „Jedyneczka” czy „Budzik”. Autorka tekstów piosenek jak: „ Mydło lubi zabawę”, „Myj zęby”, „Moja fantazja” i wielu  innych. Autorka książek „Pamiętnik Felka Parerasa”, „Hopsasa Felka Parerasa”, „Zając Poziomka”. Niezmiennie od 33 lat prowadzi znany zespół „Fasolki”. Prywatnie córka sławnej pisarki Wandy Chotomskiej.

W spotkaniu  z legendarną „Ciotką Klotką” uczestniczyły  dzieci z Przedszkola pod Stumilowym Lasem z Pęclina. Pani Ewa od pierwszej chwili zachwyciła wszystkich nie tylko swoim kolorowym strojem i butami nie do pary, ale również humorem i muzykalnością.  W niezwykle barwny sposób opowiedziała dzieciom o swojej twórczości. Poruszyła wiele bardzo ważnych tematów dotyczących codzienności, higieny, zdrowia, a także czytania książek. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością poezji dziecięcej oraz piosenek „Fasolek” co bardzo ucieszyło naszego gościa.

To było wspaniałe spotkanie. Dla dzieci świetna zabawa, a dla nas sentymentalna podróż w czasy beztroskiego dzieciństwa. Pamiętajmy, że wspólnie wychowujemy czytelników, więc apelujemy do rodziców: odwiedzajcie nasze biblioteki w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Marzena Kopka