Kategorie

W czwartek 28 stycznia 2016 roku pod koniec karnawału odbył się w Szkole Podstawowej w Gliniance „Bal książkowych bohaterów”. Uczniowie klas młodszych rozpoczęli swą zabawę w godzinach przedpołudniowych.

Wprowadzeniem do balu było przedstawienie pt: „Kopciuszek” przygotowane przez uczniów klasy IIIB, pod kierunkiem wychowawczyni Anny Balińskiej. Z powodu licznych infekcji grono aktorskie było mocno okrojone, dlatego też do inscenizacji zostały zaproszone dziewczynki z klasy IIIA. W jedną z głównych ról –  postać Macochy – wcieliła się wychowawczyni, która brawurowo oddała charakter  postaci. Widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami, ponieważ zaprezentowali się wspaniale. Po podniosłych dźwiękach „Poloneza”, którym zakończyła się inscenizacja, głos zabrała dyrektor Teresa Bąk ogłaszając uroczyście, że bal został rozpoczęty.

Na początku wszystkie klasy, począwszy od oddziałów przedszkolnych po klasy trzecie, wraz z wychowawcami prezentowały swoje stroje w rytmie Marsza Radetzky’ego. Gdy wszyscy nasycili wzrok barwnymi i oryginalnymi strojami, rozpoczęła się zabawa przy muzyce, nad którą czuwał Borys Piotrowski. Warto nadmienić, że korzystaliśmy po raz pierwszy ze sprzętu muzycznego zakupionego przez Radę Rodziców ze środków zebranych podczas grudniowego targowiska. W związku z tym tańcom towarzyszyły barwne efekty świetlne oraz dym, który wywoływał wielki entuzjazm wśród uczniów.

Tańce przeplatane były zabawami, wśród których dużym powodzeniem cieszyło się przechodzenie pod liną w rytm muzyki. Dziewczęta mogły sprawdzić się w typowo bajkowym zadaniu, jakim było oddzielanie od siebie dwóch różnych rodzajów ziaren, a chłopcy badali swe umiejętności strzeleckie, próbując trafić jak największą ilość punktów pisakiem na papierowej tarczy- oczywiście z zawiązanymi oczami.

Czas balu minął bardzo szybko, zupełnie jak tegoroczny krótki karnawał. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały obdarowane „złotym talarem” w nagrodę za piękną zabawę.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Katarzyna Dziewulska