Kategorie

W przedszkolu w Pęclinie odbyła się ważna uroczystość – obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Obchody tego święta odbyły się pod hasłem: ,,Bajkowy Turniej Sportowy”, bajką przewodnią były „Smerfy”. Była Smerfetka i Sasetka, które razem z dziećmi zorganizowały zawody sportowe. Dyrektor Ewa Kołodziejczyk, przywitała wszystkie przedszkolaki i złożyła im życzenia. Miała również dodatkową rolę jako smerf Ważniak – służyć radą i wsparciem.

Pierwszą konkurencją był „Wyścig Smerfów”. Dzieci w czapkach smerfów jak najszybciej miały pokonać drabinkę, slalom wokół pachołków i przełożyć szarfę przez siebie. Było dużo emocji przy tej konkurencji, bo każdy kibicował swoim kolegom z grupy.

Drugą konkurencję przygotował Smerf Pracuś. Potrzebował pomocy przy przeniesieniu „cegieł” na budowę. Dzieci miały załadować piłki „cegły” i przywieść następnemu koledze z drużyny. Praca szła bardzo sprawnie i szybko.

Kolejną konkurencję przygotował Smerf Łasuch. Łasuch uwielbiał gotować i przyrządził dla wszystkich jajka na twardo. Smerfiki lubią je jeść i każdy na łyżce miał przenieść jajeczko do swojego kolegi z drużyny. Nie łatwe okazało się to zadanie, bo jajka wcale nie chciały się łyżki trzymać.

Odbył się także test wiedzy o smerfach.

Po zakończeniu turnieju nastąpiło podliczenie punktów. W Bajkowym Turnieju Sportowym wygrała grupa „Prosiaczków”, a drugie miejsce zajęły pozostałe grupy! Każdy otrzymał drobny upominek i słodką niespodziankę. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie upominków dla dzieci.

info z tukontakt@wiazowna.pl Paulina Falińska