Kategorie

W naszej szkole tegoroczne Andrzejki odbyły się w dwóch odsłonach. Rozpoczęliśmy 22.11.2016 r. od dyskoteki Andrzejkowej. Zabawę dla najmłodszych uczniów tj. klas I- III poprowadził instruktor klubu tanecznego Fast Step. Uczniowie, jakby przeczuwając wyśmienitą zabawę, przebrali się za różne bajkowe i nie tylko postacie. Można więc było spotkać królewnę, kotka, tancerkę, policjanta a nawet czarodziejkę. Nie ma wątpliwości, że wszyscy bawili się świetnie.

Uczniowie z klas IV- VI i gimnazjaliści bawili się przy oprawie muzycznej, którą zajmowali się nasi szkolni DJ-e Krzysztof Barcicki i Michał Fabisiak. Podczas dyskoteki, Natalia Barcicka i Patrycja Cabaj prowadziły różnego rodzaju zabawy i otrzęsiny uczniów klasy I gimnazjum, którzy wykazali dużą zwinnością, szybkością i odwagą. Otrzęsiny zakończyły się przysięgą gimnazjalistów. Wszyscy bawiący się uczniowie mogli posilić się podczas przerwy, pizzą ufundowaną przez Radę Rodziców. Dziękujemy Wam drodzy Rodzice!

Kolejny etap kultywowania Andrzejek przypadł na 30.11.2016 r. Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich kolegów i koleżanek wróżby andrzejkowe. Najmłodsi uczniowie, ale nie tylko gdyż również kadra pedagogiczna chętnie brała udział w zabawie, z niecierpliwością czekali na przepowiednie i możliwość zajrzenia w przyszłość. Mogliśmy się dowiedzieć, jak będzie miała na imię nasza sympatia lub jaka czeka nas przyszłość, także ta zawodowa. Nie zabrakło kruchych ciasteczek z wróżbami, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i bardzo szybko, ku niepocieszeniu niektórych, się skończyły.
Andrzejki nie odbyłyby się bez pomocy i zaangażowania rodziców, którym serdecznie dziękujemy. Również uczniom należy się ogromne podziękowanie za przygotowanie dyskoteki i wróżb. Kolejny raz nie zawiedliście. Tym bardziej cieszy fakt, że tak chętnie nasza młodzież włącza się w kultywowanie polskiej tradycji jaką są Andrzejki. Do zobaczenia na Andrzejkach w 2017!

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Magdalena Sadkowska