Kategorie

Małe i średnie firmy mogą znów walczyć o środki na B+R

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na nową edycję konkursu dla MŚP – tzw. „szybką ścieżkę” przeznaczy 50 mln zł. Decyzja o dofinansowanie wydawana jest średnio w ciągu 60 dni od złożenia wniosku. Nabór wniosków do konkursu ruszył 4 kwietnia.
W ramach „szybkiej ścieżki” środki mogą zyskać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą prowadzić prace badawczo-rozwojowe. Wyniki tych prac powinny przełożyć się na wdrożenia. Dofinansowanie może  sięgać nawet 80 proc. Tematyka prac musi wpisywać się w jedną z tzw. „Krajowych inteligentnych specjalizacji”. Budżet drugiej edycji konkursu wynosi 750 mln zł.
„Szybka ścieżka” jest finansowana z unijnego programu Inteligentny Rozwój.
Nowy nabór wniosków dla sektora MŚP rozpoczął się 4 kwietnia i potrwa do 29 lipca 2016 r. Niezależnie od tego, kiedy złoży się wniosek, czas wydania decyzji o dofinansowaniu powinien trwać blisko 60 dni. Poza tym w „szybkiej ścieżce” NCBR formalności zostały zredukowane do minimum, a procedura składania wniosków jest intuicyjna. W dodatku cały wniosek można wypełnić i złożyć drogą elektroniczną.
Duże firmy mogą się starać o dofinansowanie projektów od 1 czerwca do 11 lipca br.