Kategorie

W związku z organizacją 37. Półmaratonu Wiązowskiego w dniu 5 marca 2017 r. część wiązowskich ulic będzie wyłączona z ruchu kołowego.

Tradycyjnie start Półmaratonu wyznaczyliśmy na ul. Kościelnej przy szkole w Wiązownie. Dalej zawodnicy pobiegną ulicami Pęclińską i Projektowaną do Żanęcina, a potem przez Dziechciniec, Malcanów, Lipowo do centrum Glinianki. Powrót odbędzie się przez miejscowości Glinianka, Lipowo, Malcanów, Dziechciniec, Pęclin aż do mety przy szkole w Wiązownie. Aby umożliwić mieszkańcom dostosowanie swoich planów do zmian w ruchu drogowym wywołanych imprezą, poniżej znajdą Państwo informację o planowanych zamknięciach ulic i wyznaczonych objazdach.

Rozpoczęły się również prace remontowe mostu na rzece Mienia w ciągu ulicy Lubelskiej w Wiązownie co również powoduje utrudnienia w ruchu. Most jest całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego. Ruch został poprowadzony objazdem przez Drogę Krajową Nr 17. Przejście dla pieszych przy moście jest możliwe po kładce.

Zmiana organizacji ruchu
Skrzyżowanie ul. Kościelnej i Nadrzecznej – zamknięcie wylotu z ulicy Nadrzecznej od 7.30 do godziny 15.00.

Skrzyżowanie ul. Kościelnej i Sportowej – zamknięcie wylotu z ulicy Sportowej od 7.30 do godziny 15.00. Dojazd do kościoła przez: Wiązowna (ul. Boryszewska) – Stefanówka, Boryszew (ul. Żurawia) – Wiązowna (ul. Duchnowska).

Skrzyżowanie ul. Kościelnej i Pęclińskiej – zamknięcie ulicy Kościelnej o 08:40 do godziny 15.00.

Skrzyżowanie ul. Pęclińskiej i Sadowej – zamknięcie wylotu z ulicy Sadowej o godzinie 11:15, otwarcie po godzinie 15:00.

Skrzyżowanie ul. Pęclińskiej i Irysowej – zamknięcie wylotu z ulicy Irysowej o godzinie 11:15, otwarcie po godzinie 15:00.

Skrzyżowanie ul. Pęclińskiej i Projektowanej – zamknięcie ulicy Pęclińskiej o godzinie 11:15.  Po powrocie ostatniego zawodnika z biegu na 5km, otwieramy ulicę Pęclińską, a zamykamy Projektowaną. Otwarcie po godzinie 15:00.

Skrzyżowanie ul. Projektowanej i Malwy – zamknięcie wylotu z ulicy Malwy o godzinie 11:15. Otwarcie po powrocie ostatniego zawodnika z biegu na 5km.

Skrzyżowanie ul. Projektowanej i Turystycznej – zamknięcie wylotu z ulicy Turystycznej o godzinie 11:15. Otwarcie po powrocie ostatniego zawodnika z biegu na 5km.

Skrzyżowanie ul. Projektowanej i Spokojnej – zamknięcie wylotu z ulicy Projektowanej o godzinie 11:15. Otwarcie po powrocie ostatniego zawodnika z biegu na 5km.

Wyjazd z drogi wewnętrznej (między adresami ul. Spokojna 13 i 15). Zamknięcie wylotu z ulicy o godzinie 11:15. Otwarcie (w kierunku Żanęcina) 10 minut, po przebiegnięciu ostatniego zawodnika biegu głównego.

Wyjazd z ulicy Cichej (przy dębie) – zamknięcie wylotu o godzinie 11:15. Otwarcie (w kierunku Żanęcina) 10 minut, po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.
Skrzyżowanie ulicy Spokojnej i Rajskiej – zamknięcie skrzyżowania od strony DK nr 17 o godzinie 11:15.  Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Skrzyżowanie ulic Rajskiej, Cichej i Olszowej – zamknięcie skrzyżowania o godzinie 11:15 (wóz OSP). Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Skrzyżowanie ulic Rajskiej i Akacji – zamknięcie ulicy Akacji o godzinie 11:15. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Wyjazd z drogi wewnętrznej (naprzeciwko adresu ul. Majowa 144) – zamknięcie drogi wewnętrznej o godzinie 11:15. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Skrzyżowanie ulic Majowa i Piaskowa (przy sklepie) – zamknięcie ulicy Piaskowej o godzinie 11:15. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Skrzyżowanie ulic Majowa i Dworska – zamknięcie skrzyżowania od ulicy Dworskiej o godzinie 11:15.  Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego, zamknięcie skrzyżowania od ulicy Majowej i otwarcie trasy biegu w ulicę Dworską. Po powrocie ostatniego zawodnika po nawrocie – otwarcie skrzyżowania od ulicy Majowej.

Skrzyżowanie ulic Majowa i Miodowa – zamknięcie ulicy Miodowej o godzinie 11:30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Mazowieckiej, Jeździeckiej i Żwirowej – zamknięcie skrzyżowania od ulic Jeździeckiej i Żwirowej o godzinie 11:30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Mazowieckiej i Kotliny – zamknięcie ulicy Kotliny za pomocą taśmy drogowej o godzinie 11:30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Wypoczynkowej – zamknięcie ulicy Wypoczynkowej o godzinie 11:30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Wierzbowej – zamknięcie ulicy Wierzbowej o godzinie 11:30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulicy Armii Krajowej i drogi prowadzącej do SUW Lipowo – zamknięcie drogi wewnętrznej o godzinie 11:30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Wypoczynkowej, Młodzieżowej, Ułańskiej – zamknięcie ulic Wypoczynkowej, Młodzieżowej, Ułańskiej o godzinie 11:30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Napoleońskiej i Łąkowej – zamknięcie ulicy Łąkowej w kierunku Woli Karczewskiej o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

ul. Napoleońska i Kościelna – zamknięcie ulicy Kościelnej o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Zamknięcie ulicy Topolowej za pomocą taśmy drogowej o godzinie 12:00 – otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Dworskiej i Kamiennej Górki – zamknięcie ulicy Kamiennej Górki o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Dworskiej i Bukowej – zamknięcie ulicy Bukowej o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Dworskiej i Źródlanej – zamknięcie ulicy Źródlanej o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Krótkiej i Podleśnej – zamknięcie ulicy Podleśnej o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Krótkiej i Radosnej – zamknięcie ulicy Radosnej za pomocą taśmy drogowej o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Zamkowa i Gościniec – zamknięcie ulicy Gościniec o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulicy Pęclińskiej i wyjazdu z lasu (naprzeciwko ul. Superunek) – zamknięcie wyjazdu z lasu o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulicy Pęclińskiej i Sarniej – zamknięcie ulicy Sarniej o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulicy Pęclińskiej i Osiedla Słoneczna – zamknięcie wjazdu na osiedle o godzinie 12:00. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Trasa biegu głównego i towarzyszącego

polmaraton-trasa-biegu