Kategorie

W nocy z 11 na 12 lipca 2017 r. przez gminę Czersk w pow. chojnickim na Pomorzu, przeszła nawałnica o niespotykanej skali, w której straciło życie 6 osób. Zniszczeniu uległo wiele domów, pozbawiając mieszkańców dachu nad głową i niszcząc dorobek całego życia. W obliczu tej tragedii 107 samorządów z całego kraju ruszyło spontanicznie z pomocą, przeznaczając ze swoich budżetów pomoc finansową. W dniu 13 czerwca, na zaproszenie burmistrz gminy Czersk Jolanty Fierek, wójt Janusz Budny wraz z przewodniczącą Rady Gminy Renatą Falińską, mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu samorządów, które udzieliły wsparcia.

Na sesji 29 sierpnia ubiegłego roku radni zdecydowali o przekazaniu 20 tys. zł dla wsi Rytel z gminy Czersk powiat Chojnicki, na remont dróg gminnych po klęsce żywiołowej.

Burmistrz Czerska ze wzruszeniem wyrażała wdzięczność za wsparcie, empatię i za solidarność w tak trudnych dla mieszkańców gminy chwilach. Wszystkie samorządy otrzymały podziękowania wyryte na drewnie pochodzącym z wiatrołomów. Wystawa fotograficzna prezentowana na spotkaniu, wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Na zakończenie spotkania odbył się koncert Doroty Osińskiej z zespołem.