Kategorie

Miejsce: Plac przy Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Gliniance

Program:
13:00 – Msza św. w intencji strażaków – ochotników i ich rodzin
14:00 – Odznaczenia strażackie
16:00 – Mr. MAGISTER
17:00 – Koncert zespołu MEJK
18:00 – Sójka Gliniecka – rozstrzygnięcie konkursu wypieków
18:45 – Koncert zespołu MOMENT
20:00 – Koncert zespołu STRACHY NA LACHY
21:00 – Zabawa taneczna z zespołem FANABERIA
22:00 – Pokaz sztucznych ogni

Dodatkowe atrakcje:
* wesołe miasteczko
* stoiska artystyczne i rękodzielnicze
* sójki glinieckie
* Zawody Moich Dziadków – pokazy dawnych profesji
* konkurs z nagrodami
* pokaz sprzętu strażackiego

Wydarzenie otrzymało dofinansowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego i Powiatu Otwockiego

REGULAMIN IMPREZY

ZBIÓRKA KRWI NA RZECZ OFIAR WYPADKÓW!

Uczestnicząc w wydarzeniu możecie pomóc innym!!! Na plac przyjedzie warszawski KRWIOBUS, w którym będzie można oddawać krew na rzecz ofiar wypadków. Więcej informacji o punktach, w których można oddać krew znajdą Państwo tutaj http://www.rckik-warszawa.com.pl/

RAZEM POMÓŻMY TEOSIOWI!

Zachęcamy także do przekazywania datków na rzecz Teosia Górskiego – chłopczyk potrzebuje w sumie 800 tys. zł na operację nóg. Liczy się każda każda złotówka! Pieniądze można wpłacać także bezpośrednio na nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem w tytule: 28184 Górski Teodor.

 

 

WBIJ GWÓŹDŹ W SZTANDAR!

Ten zaszczytny jubileusz upamiętnić chcemy nadaniem nowego sztandaru dla OSP Glinianka. Mieszkańcy gminy zawsze mogą liczyć na pomoc strażaków ochotników, a teraz to oni potrzebują naszej pomocy. W związku z tym, zwracamy się z prośbą do mieszkańców, przedsiębiorców o wsparcie finansowe zakupu sztandaru oraz wydarzeń towarzyszących jubileuszom 100 – leci OSP.

Darczyńcy i sponsorzy zostaną upamiętnieni na pamiątkowych gwoździach do sztandaru, a także w materiałach informacyjnych, dotyczących obchodów jubileuszu. Środki finansowe na sztandar oraz uroczystość jego wręczenia można przesyłać na konto Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie, 28 8001 0005 2003 0020 0127 0002 (BS Otwock), wpisując w tytule przelewu „100 lat OSP Glinianka”. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

 

ŚWIĘTO SÓJKI GLINIECKIEJ

W czasie trwania pikniku odbywać się będzie doroczny konkurs wypieku SÓJKI GLINIECKIEJ. Jego organizatorem jest GOK oraz Stowarzyszenie Miłośników Tradycji i Kultury Ludowej „Wawrzynioki”. Tu regulamin konkursu.

Prawdziwa sójka powinna mieć niezbyt grubą, złoto brązową skórkę z ciasta drożdżowego, a w środku nie za bardzo zwięzły farsz z kapusty kiszonej i grzybów – tak mówią mieszkanki naszej gminy, które od lat przygotowują tradycyjne sójki. Ale to opis bardzo ogólny. Każda gospodyni ma własny przepis, swój sposób i metodą przygotowania sójki. Stąd pomysł na konkurs na „Najsmaczniejszą Sójkę Gliniecką”. Ponadto na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a publiczność będzie mogła degustować ten specjał kuchni glinieckiej. Zapraszamy do zgłaszania się do udziału w konkursie. Więcej informacji udziela Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, ul. Kościelna 41, 05-462 Wiązowna, tel. 22 780 41 79. Tutaj przepis na Sójke Gliniecką – https://www.youtube.com/watch?v=G6R9OC_hHr0

JARMARK „SÓJKA GLINIECKA”

Zapraszamy wystawców do wzięcia udziału w Jarmarku „Sójka gliniecka”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Miłośników Tradycji i Kultury Ludowej „Wawrzynioki”. Bezpłatnie podczas jarmarku mogą wystawiać swoje produkty lub prezentować działalność: osoby fizyczne, osoby prawne i inne podmioty, których głównym przedmiotem działalności jest kultura i sztuka ludowa, a także rzemieślnicy i rękodzielnicy, producenci zdrowej żywności.

Dopuszcza się udział wystawców dziedzin pokrewnych, np. producentów naturalnych kosmetyków, poduszek z łuską gryki itp. Zgłoszenia takich wystawców powinny zawierać wskazanie, w jaki sposób działalność wystawcy związana jest z głównym tematem jarmarku. Formularz zgłoszeniowy wystawcy przygotowany i dystrybuowany jest przez GOK i Stowarzyszenie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (e-mail). Formularz zgłoszeniowy wystawcy dostępny jest również na stronie internetowej www.gok-wiazowna.pl.

Więcej informacji w sprawie Jarmarku udziela Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościelna 41, 05-462 Wiązowna, tel. 22 780 41 79, e-mail: gok@gok-wiazowna.pl

PATRONI MEDIALNI

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Linia Otwocka, iOtwock, halootwock, Powiązania oraz telewizja TVP 3 Warszawa.

 

 

PLAN SYTUACYJNY IMPREZY