Kategorie

Uczniowie Zespołu – Szkolno Gimnazjalnego w Zakręcie po raz kolejny przyłączyli się do obchodów Dnia Św. Patryka – patrona Irlandii. Aby w pełni poczuć radosny klimat tego święta wielu uczniów zaopatrzyło się w zielone elementy stroju. Na twarzach pojawiły się prawdziwe ,,dzieła sztuki” przedstawiające trzylistne koniczynki i flagi Irlandii.

W czasie lekcji języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się kim był Św. Patryk  i jak udało mu się nawrócić Irlandię na chrześcijaństwo. Poszerzyli również swoją wiedzę ogólną o Zielonej Wyspie. Szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów wzbudziła postać skrzata Leprechaun wywodząca się z mitologii irlandzkiej.

Zwieńczeniem lekcji były quizy oraz  konkursy wiedzy o Dniu Św. Patryka, w których rywalizowały ze sobą dwie drużyny: Irlandczyków i Szkotów. Leaderzy zespołów przyodziani w zielone nakrycia głowy losowali  pytania z „magicznego garnca”. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi drużyny otrzymywały  trzylistne koniczynki. Ostrej rywalizacji towarzyszyła wspaniała zabawa.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Anna Michalak – nauczyciel języka angielskiego ZSG w Zakręcie