Kategorie

W Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Zakręcie trzeci raz odbywał się Festiwal Nauki. Uczniowie klas starszych szkoły podstawowej mieli zajęcia z różnych dziedzin. Dowiedzieli się jak wygląda praca matematyka oraz jak powstawały twierdzenia matematyczne. Sprawdzali czy nasze oczy mogą nas oszukać. Sami tworzyli iluzje optyczne. Poznali jak działa turbina do elektrowni wodnej, co to są odnawialne źródła prądu i czy lodówka może ogrzać dom. Nauczyli się nawet jak zrobić żelki owocowe różnych smaków.

Pod kierownictwem Natalii Rostkowskiej – nauczycielki chemii, gimnazjaliści przygotowali doświadczenia z chemii i fizyki. Zaproszona do szkoły grupa naukowa Funiversity  zaprezentowała dwa pokazy naukowe : „Wszystkie kolory tęczy” oraz „ 3, 2, 1… (Re)- Akcja” .

Punktem kulminacyjnym tego dnia było spotkanie z dr. hab. Wojciechem Fabjanowskim – nauczycielem akademickim Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Nasz gość zaciekawił uczniów wykładem  na temat tworzyw sztucznych w naszym otoczeniu i zdradził  tajniki pracy naukowca oraz opowiadał jak i co zrobić, aby móc się nim stać. Młodzież z zainteresowaniem słuchała, a na zakończenie  podziękowała  gościowi wręczając mu własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną. Będziemy z uwagą obserwować rozwój edukacyjny naszych wychowanków.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Aleksandra Karpińska opiekun szkolnego  Klubu Młodego Odkrywcy