Kategorie

25 lutego 2016 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzezinach odbył się finał  III Konkursu Informatycznego „KLIK”, który został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gmin: Halinów, Wiązowna i Dębe Wielkie. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą w dwóch etapach. W pierwszym etapie musieli wykonać grę matematyczną w programie SCRATCH, a w drugim rozwiązywali test dotyczący ogólnych zagadnień informatycznych i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz obsługi programów komputerowych. Po podliczeniu punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 13 uczniów z 5 szkół podstawowych (Cisie, Brzeziny, Halinów, Wiązowna, Zakręt) oraz 6 uczniów z 3 gimnazjów (Brzeziny, Glinianka, Wiązowna). Jednak prym w komputerowych zmaganiach wiedli przedstawiciele ze szkół w Brzezinach i Wiązownie, którzy zajęli czołowe miejsca. Ogłoszenie wyników nastąpiło po krótkim przedstawieniu pt: „Uważaj z kim klikasz!” przygotowanym przez brzezińskich gimnazjalistów i czwartoklasistów. Widzowie zgromadzeni na sali gimnastycznej poznali przygody Czerwonego Kapturka – dziewczynki, która nie przestrzegając zasad bezpieczeństwa w Internecie postanowiła spotkać się z Księciem poznanym na czacie. W rezultacie  Książę okazał się Wilkiem, który pod pretekstem znajomości z Czerwonym Kapturkiem chciał „dobrać się” do Babci. Humorystyczna scenka wywołała salwy śmiechu widowni i zakończyła się morałem: „Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie!”.
Po tym nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu informatycznego.

Oto zwycięzcy:
Kategoria: szkoła podstawowa
I miejsce: Jakub Kośla- SP Wiązowna (Opiekun:  Janusz Iwaszkiewicz)
II miejsce: Jakub Kotowicz- SP Wiązowna (Opiekun: Janusz Iwaszkiewicz)
III miejsce: Kamil Redzik- SP Brzeziny (Opiekun:  Wioletta Śledziewska)

Kategoria: gimnazjum
I miejsce: Krystian Polkowski- Gimnazjum Dwujęzyczne- Brzeziny (Opiekun: Wioletta Śledziewska)
II miejsce: Karolina Grot- Gimnazjum- Wiązowna (Opiekun:  Ewa Rychalska)
III miejsce: Mateusz Błaszczak- Gimnazjum- Wiązowna (Opiekun: Ewa Rychalska)

Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu oraz podziękowania opiekunom uczniów wręczyła Marzena Wiśniarska – dyrektor Zespołu oraz  Wioletta Śledziewska- organizatorka konkursu.

Na koniec dyrektor podkreśliła ogromne znaczenie nowoczesnych technologii komputerowych we współczesnym świecie i w edukacji, zwróciła też uwagę na umiejętne i odpowiedzialne ich wykorzystanie, gdyż zgodnie z hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”, wszyscy musimy dbać o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy za rok.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Wioletta Śledziewska