Kategorie

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, czas zabawy, wyjazdów w góry czy do babci. W tym roku dla niektórych był to czas spędzony w szkole.
W naszej gminie szkoły przystąpiły do akcji „Zima w Gminie Wiązowna”, bo przecież nie wszystkie dzieci wyjeżdżają daleko. Te, które zostały w domach, mogły przyjechać bliżej – do Malcanowa. Tak więc w pierwszym tygodniu ferii, nasza szkoła wypełniła się gwarem i śmiechem dzieci.

Każdego dnia odbywały się zajęcia sportowe. Dzieci uwielbiają ruch, grom zespołowym nie było więc końca. Rywalizacja drużynowa wywoływała rumieńce na twarzach, dawała radość. Przy kalamburach również było wesoło. Trzeba się dobrze napracować, żeby przedstawić dyscyplinę sportową czy np. pająka w sposób czytelny dla pozostałych. Zabawy ruchowe przy muzyce również zyskały swoich sympatyków. Może nawet ktoś zostanie w przyszłości dyrygentem?

Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne. Z masy solnej powstawały misie, laleczki, anioły i serca, które po wyschnięciu nabierały kolorów. Brak śniegu zmobilizował nas do wyczarowania „Rodziny bałwanków” na kartce. Sposób wykonania był dowolny: malowanie, wyklejanie bibułką, wiórkami kokosowymi. Dzieci tworzyły piękne, zimowe pejzaże. Wyczarowaliśmy też wspólnie Królową Śniegu. Te zabiegi miały przywołać prawdziwą zimę na drugi tydzień ferii.

Dzieci zapoznały się z techniką decoupage. Warsztaty prowadzone przez instruktora pokazały, co można wyczarować z kolorowej serwetki, jak ozdobić pudełko czy słoiczek. Nie zapomnieliśmy też o treningu dla mózgu. Zajęcia szachowe pobudziły szare komórki do działania. Po takich ćwiczeniach każde puzzle były szybko ułożone. Nie było czasu na nudę. Smaczne zupy regenerowały siły i znów wszyscy gotowi byli do działania.

Ostatniego dnia ferii w szkole dzieci otrzymały nagrody za aktywne uczestnictwo w grach, zabawach i konkursach. Upominki ufundowała Oświata Gminna.