Kategorie

W poniedziałek 1 lutego w województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie zimowe, a z tej okazji ruszyła akcja „Zima w Gminie Wiązowna”.  Zespół Szkolno – Gimnazjalny przygotował szereg atrakcji, aby udowodnić uczniom, że zima nie musi być nudna!

Za organizację zajęć odpowiedzialni byli: Ewa Araźna, Małgorzata Bonisławska, Agnieszka Grzegrzółka, Ryszard Karpiuk, Małgorzata Kobus – Krzysiek oraz Wiesław Wysokiński.

Już od samego rana dzieci uczestniczyły w grach i zabawach. Nie było miejsca
na nudę – każdy mógł zaproponować kolegom i koleżankom to, co najbardziej lubi robić w wolnym czasie.

Amatorom ruchu zaproponowaliśmy zawody sportowe. Dużą popularnością cieszyły się mecze piłki nożnej i rozgrywki hokeja. Gdy tylko zza chmur wyjrzało słońce, wspólnie wychodziliśmy na szkolny plac zabaw oraz boisko do gry w piłkę nożną. Dla miłośników robót ręcznych zorganizowaliśmy zajęcia zdobienia przedmiotów metodą decoupage.Ewa Mandziak zdradziła nam metody pracy, dzięki którym uczniowie przygotowali swoje własne serduszka. Każdy mógł się wykazać pomysłami podczas kolorowania rysunków, lepienia z plasteliny, układania origami oraz zdobienia witraży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia z origami. Młodzi informatycy także się nie nudzili. Nauczyli się projektowania scenek w programie Pivot. Dzięki udostępnionym przez świetlicę szkolną klockom i zabawkom można było bawić się bez końca, a upieczone przez młodych cukierników rogaliki z marmoladą wszystkim bardzo smakowały.

Największą atrakcją pierwszego tygodnia ferii były wyjazd na Stadion Narodowy na wystawę klocków Lego. Oprócz podziwiania figur wykonanych z klocków, uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i zbudować swoje własne konstrukcje w fun parku. Dwukrotnie byliśmy również na basenie w Wesołej.

Opiekunowie bardzo dbali o atrakcyjność zajęć oraz porządek, za co uczniowie dziękowali uśmiechami, które nie schodziły im z twarzy.  Na koniec każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom oraz nagrody za aktywny udział w różnych zajęciach. Fundatorami nagród był Urząd Gminy Wiązowna.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: K. Lacka