Kategorie

Początek roku jest okresem bardzo niezwykłym, ponieważ 21 stycznia swój dzień mają Babcie, a 22 Dziadkowe. Te święta to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie. Ile potrafią im poświęcić czasu i zainteresowania. Jak wiele miłości i troski dają swoim wnukom.

22 stycznia (piątek) uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu została podzielona na dwie części. Dzieci, aby powitać swoich dziadków dużo wcześniej przygotowywały specjalne zaproszenia i każdy bardzo się starał, aby zaproszenie dostarczone było na czas.

O godz. 10.00 dziadków witały wnuczęta z trzech grup: Prosiaczki, Kłapouszki i Puchatki, a o godz. 15.00 dzieci z grup: Maleństwa, Króliczki i Tygryski.

Dyrektor Ewa Kołodziejczyk już w progu witała nadchodzących gości i zapraszała do zajęcia miejsc.
Nie zabrakło wspaniałych osobistości. Przybyli m. in. wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny, właścicielka Domu Opieki „Iwona” w Wiązownie wraz z pensjonariuszami, którzy po raz drugi oglądali i podziwiali naszych wychowanków, a także emerytowane dyrektorki: Agata Łęgowska, dziś babcia Mai z grupy „Kłapouszki” i Wanda Witkowska babcia Julka z grupy ,,Puchatki’.

Po serdecznym powitaniu  rozpoczął się program jasełkowy pt. : ”Stworzenie Świata”. Dzieci wspaniale przekazały trudne i ważne treści w  krótkim wystąpieniu, pokazując wszystkim jakimi wspaniałymi i dzielnymi są aktorami. Po głównej części przedstawienia dzieci zaprezentowały ciepłe i wzruszające wiersze dla wszystkich Babć i Dziadków. Nie zabrakło uroczystego „Sto lat” i wielkich braw na zakończenie.

Wszyscy goście serdecznie się wzruszyli. W ich imieniu przemówiła pani Agata Łęgowska, która podziękowała za poruszenie tak ważnego tematu. Podkreśliła, że często dorosły zapomina jaki ten świat jest piękny i przez kogo stworzony.
Potem podziękowała za możliwość spotkania się trzech pokoleń w jednym miejscu i wreszcie wszystkim nauczycielom za trud i zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości. Do tych podziękowań przyłączyła się również pani Zofia Woźnica babcia Bartka z grupy ,,Maleństwa”.

Głos zabrał również wójt Janusz Budny, który pogratulował wszystkim dzieciom występu oraz złożył wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia.

Po części artystycznej każdy został zaproszony do sali dydaktycznej swoich wnuków, gdzie przy jednym stole wszyscy mogli skosztować wyśmienitych wypieków oraz wręczyć ukochanym Dziadkom wcześniej przygotowane prezenty.

Po degustacji wychowawczynie zaprosiły wszystkich zgromadzonych do wspólnej zabawy przy muzyce i śpiewie. Było bardzo wesoło. Razem z Babcią lub Dziadkiem wnuki wyruszały w podróż pociągiem, później zatańczyły „ Kaczuszki”, a na koniec dzieci wykonały taniec „Gangnam Style”.

Emocji ten dzień i to wydarzenie dostarczyły bardzo wiele. Wszyscy żegnali się bardzo czule i serdecznie. Dziękowali za wspaniałe chwile. Oby było takich chwil jak najwięcej…
Zatem do zobaczenia za rok!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie słodkiego poczęstunku i uświetnienie tej uroczystości.

info.z tukontakt@wiazowna.pl: Paulina Falińska