Kategorie

Pierwsza poważna śnieżyca w tym sezonie za nami i pierwszy test dla strażaków z naszej gminy, którzy są odpowiedzialni za odśnieżanie większości dróg gminnych. Test zdany pomyślnie! Mimo obfitych opadów śniegu wszystkie drogi, którymi opiekują się strażacy zostały na czas odśnieżone.

Każda z trzech jednostek OSP z naszej gminy odśnieża inne drogi. Tylko w Zakręcie zatrudniona została do tego zewnętrzna firma. Do współpracy strażaków namówił wójt gminy – Janusz Budny. W przeszłości urząd podejmował ze strażą negocjacje w tej sprawie, ale przez ostatnie lata nie udawało się z sukcesem sfinalizować rozmów. Strażacy mają odpowiedni sprzęt i doświadczenie. W przeciwieństwie do zewnętrznych firm, są na miejscu i szybko reagują (dyżury całodobowe).

Pod tekstem możesz znaleźć wykaz dróg gminnych, za które odpowiadają nasi strażacy, dróg powiatowych, za odśnieżanie których odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych i wykaz dróg krajowych przebiegających przez gminę Wiązowna, które odśnieżać będzie GDDKiA.

Jednocześnie przypominamy, że obowiązek odśnieżania chodników przed posesją spoczywa na właścicielu posesji. Państwa pomoc przy utrzymaniu porządku i zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym jest nieoceniona.

Akcję zimowego utrzymania dróg w naszej gminie koordynuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji, do którego od nowego roku wcielono Wydział Techniczny Urzędu Gminy. Jeśli masz pytania w kwestii odśnieżania, zadzwoń lub napisz do nas – chętnie odpowiemy!

Grzegorz Sado
ul. Boryszewska 2
tel. 22 512 58 51 kom. 603 040 225
e-mail:g.sado@wiazowna.pl
[urzednik_online mail=”g.sado@wiazowna.pl”]