Kategorie

28 lutego startuje 36. Półmaraton Wiązowski. W tym roku nasz półmaraton będzie częścią Grand Prix Traktu Brzeskiego. Właśnie podpisaliśmy porozumienie z Agencją Rozwoju Miasta Siedlce, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Klubem Biegacza Biała Biega, Yulo Run Team Siedlce i włączymy Półmaraton Wiązowski w Grand Prix Traktu Brzeskiego.

Grand Prix Traktu Brzeskiego to cykl imprez biegowych, rozgrywanych w miejscowościach położonych przy historycznym Trakcie Brzeskim, bądź w jego pobliżu. Pierwsza edycja Grand Prix Traktu Brzeskiego została przyjęta z dużym entuzjazmem w środowisku biegaczy i uznana za sukces organizacyjny, co zaowocowało kolejną edycją o rozbudowanej formule. W 2016 roku Grand Prix Traktu Brzeskiego odbędzie się w pięciu miejscowościach, a do cyklu zaliczone zostały następujące biegi:

  • Wiązowna – 28. lutego, dystans: 21,097 km i 5 km
  • Mińsk Mazowiecki – 29. maja, dystans: 15 km i 5 km
  • Biała Podlaska – 12. czerwca, dystans: 15 km i 10 km
  • Platerów – 26. czerwca, dystans: 10 km
  • Siedlce – 28. sierpnia, dystans: 21,097 km i 5 km (Finał GPTB)

Nasz półmaraton to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce. To już tradycja, z której słyniemy w biegowym świecie. Ruszyły już zapisy na najbliższy bieg. Nie ma limitu liczby biegaczy. A w tym roku po raz pierwszy wpisowe będzie można zapłacić online.

Więcej informacji na: